Milletvekili Sakine Öz, 3 Köyde Açılışlara Katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Sakine Öz, Akhisar Halk Eğitim Merkezi aracılığı ile 3 köyde düzenlenen sergi açılışlarına katıldı.

Milletvekili Sakine Öz, 3 Köyde Açılışlara Katıldı

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Sakine Öz, Akhisar Halk Eğitim Merkezi aracılığı ile 3 köyde düzenlenen sergi açılışlarına katıldı.


CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, CHP Akhisar İlçe Teşkilatı Başkanı Vehbi Bakırlıoğlu, 2011-2012 öğretim yılı Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü aracılığı ile Sindelli, Sakarkaya ve Arabacıbozköy köylerinde açılan giyim ve nakış kurslarının sergi açılışlarına katıldı.


4 Mayıs Cuma günü yapılan sergi açılışlarına Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Sakine Öz’ün yanı sıra, Akhisar Kaymakamı Kamil Köten’in eşi Gülnaz Köten, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Vehbi Bakırlıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.


Sergiler; saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile düzenlenen törenlerle açıldı. Sergi açılışlarında konuşan Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ufuk Çetinkaya, her kesime hitap eden halk eğitim kurslarına herkesin katılması gerektiği bir kez daha vurguladı. Çetinkaya, sergi konuşmalarında, “Halk Eğitimi Merkezinin açmış olduğu kursların devam etmesi gerekiyor. Bu kursların halkın günlük hayatın monoton işlerinden sıyrılarak bilgi ve beceri kazanmalarını ve halkın sosyalleşmesi adına büyük bir önem taşımaktadır.” dedi.


Çetinkaya ayrıca, “Sayım Milletvekilimiz Sakine Öz ve Akhisar Kaymakamımız Kamil Köten’in eşi Gülnaz Köten hanımefendi sergi açılışlarımıza katılmışlardır. Kendilerine sergi açılışlarımızı şereflendirdikleri için yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.


Sergi açılışlarının her birine CHP İlçe Teşkilatı yönetimiyle birlikte katılan Manisa Milletvekili Öz ise sergi açılışı öncesi şu sözlere yer verdi:


“Bu kurslarımızda kadınlarımız ve kızlarımız kendilerine bir meslek ediniyorlar. Bu kurslarımızla boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendiriyorlar. Kadınlarımız bu gibi kurslara katılarak el becerilerini geliştirip, bu kurslardan aldıkları bilgiler ve deneyimlerle kendilerine ve ailelerine maddi anlamda destek olabilirler. Bu nedenle öncelikle Akhisar Halk Eğitim Merkezimize, sonra da muhtarlarımıza bu güzel kurslar için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca kursiyerlerimizi de tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”


Kız çocuklarının da mutlaka okutulması gerektiğini belirten Milletvekili Öz, “Ben Manisa’nın ilk kadın milletvekiliyim.  Bende sizler gibi köylerde tütün tarlalarında, pamuk tarlalarında çalışan biriydim.  Okudum, mimar oldum. Şimdide sizlerin milletvekili olarak karşınızdayım. Benim gibi nice kadınımız da okuyarak belirli noktalara geldiler. Bu kadınlarımız sizlere örnek olsun. Buradan tüm anne ve babalara sesleniyorum. Lütfen kız çocuklarımızı okutalım. Bu devletin okumuş ve aydın kadınlara ihtiyacı var.” dedi.


CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz sergi açılışlarının yanı sıra köy kahvehanelerindeki ve sergi açılışlarına katılan vatandaşlarla da sohbet etti. Vatandaşların sorunlarını ve isteklerini dinleyen Öz Hükümetin yanlış ekonomik politikaları olduğunu ve Türkiye’de tarımın bitme noktası geldiğini söyledi. Öz ayrıca tarım ürünlerinin ucuz ithal edilmek yerine tarıma teşvik ve destek verilmesi gerektiğini belirterek hükümeti eleştirdi. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber