MHP; 'Milli Bayramlarla Yapılmak İstenen Nedir?'

Akhisar Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Ali Çavdar ve yönetim kurulu üyeleri 19 Mayıs töreni ile ilgili basın açıklaması yaptı.

MHP; 'Milli Bayramlarla Yapılmak İstenen Nedir?'

 

Akhisar Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Ali Çavdar ve yönetim kurulu üyeleri 19 Mayıs töreni ile ilgili basın açıklaması yaptı. 


Ali Çavdar sözlerinde; “19 Mayıs 1919 Milli Direnişin başladığı gün. Her şeyin bittiği, Türk Milletinin yok olduğunun zarı zamanda, Mustafa Kemal’in mücadeleyi başlattığı gün iktidarda Damat Ferit var, ülke işgal edilmiş, ülkenin aydınları İngiliz hayranı, halk bezgin ama Mustafa Kemal’in liderliğinde Türk Milliyetçileri “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolasıyla yola çıkıyor.19 Mayıs’ta


Samsun’da başlayan Mücadele;  


-Aziz vatanımızı işgal ve istilaya yeltenenlere karşı duruşun ilk adımıydı,

-Bitkin ve çaresiz duruma düşürülmüş bir milletin dirilişinin, şahlanışının ilk adımıydı,

-İşgallerle haysiyeti zedelenmiş bir milletin onur mücadelesinin ilk adımıydı,

-Türk’ün kudretini yedi düvele ispat etmenin ilk adımıydı,

-Bağımsızlığın Türk’ün karakterini bir gereği olduğunu göstermesinin ilk adımıydı,

-Bağımsızlık ülküsü ve mücadele azmini Anadolu’ya taşımanın ilk adımıydı,

-Ay-Yıldızlı Al bayrağı Anadolu’nun her köşesine bir daha indirmemek üzere dikmenin ilk ad

-“Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek, teslimiyetçiliği reddetmenin, emperyalizme karşı durmanın ilk ı -Kuruluş felsefesi milli olan bir devlet mevcudiyeti oluşturmanın ilk adımıydı.

-Millet ve Devlet idealini birleştirip bütünleştirmenin ilk adımıydı,

Ve bu mücadele;09 Eylül 1922’de Zaferle sonuçlanıyor.Düşman kovalanmış.ülke kurtarılmış ve Cum l1n edilmiş.Türk Milleti mazisine yaraşır bir şekilde tam bağımsızlığına kavuşmuş,kalkınma hamlelerine başlamış, Türkiye’nin yeni nesilleri atalarından aldığı bağımsızlık bayrağını dalgalandırıyor.


Atatürk’le Samsun’a çıkan;Albay Kazım Dirik’e Albay Mehmet Arif Arıcı’ ya, Hüsrev  Gerede’ye Kemal Doğan’a, İbrahim Tali’ye, Refik Saydam’a, Cevat Abbas Gürer’e, Muzaffer KILIÇ ‘a.Ali Şevket Önderci’ye, Üsteğmen Hayati’ye, Mümtaz Tuna’ya, İsmail Hakkı’ya, Yüzbaşı Mustafa Süray’a, Üsteğmen Abdullah’a, Katip Faik Aybars’a, Katip Memduh’a, Albay Rafet Bele’ye, Üsteğmen Hikmet Gerçekçi’ye Allah (cc)’den Rahmet diliyorum. Eserleri sahipsiz değildir.

Saygıdeğer Basın Mensupları;Bu basın toplantısını tarihi olayları anlatmak için düzenlemedim.19 Mayıs 2012 Türkiye’sini tahlil etmek için kısaca o günlerden bahsettim,Gelecek günler için kaygılıyım. Neler oluyor? Nereye gidiyoruz? Bu sorulara cevap bulmaya çalışıyorum.

2003 yılında Kuzey Irak’ta askerimizin başına çuval geçirildi. İşte bu kırılma noktasıydı. Çünkü tepki verilmedi, Başbakan’a Nota verecek misiniz diye soruldu,”ne notası müzik notası mı?” diyerek d geçti. Kaymakamımız tokatlandı, Polisimiz tokatlandı. Hükümetimiz yine tepki vermedi. Ülkemizin ana büyük problemleri varken, hu hükümet bilinçli olarak Milli değerlerimizle, Milli Bayramlarımızla oynamaya başladı.Bu davranış ve tutumlar tam” İleri demokrasinin uygulandığı; bütünleştirici ve bağımsızlığını düşkün vatansever” olduğunu iddia eden bir hükümete yakışmayan davranışlardı.

Siyasetin içinde bir kişi olarak; yetkililere sesleniyorum. Yanlış yapıyorsunuz.19 Mayıs törenle Atatürk heykeline Kaymakam çelenk koymadı, Yönetmelik gereği koyamadı.Bu Devletin yok oluşu demektir.Çelenk koyamıyorsan törene neden katılınıyor?  Halka karşı gösteriş mi yapılıyor’? Olayları soğutma aldınız. Sindire sindire 2. gündemlerinizi birer birer gerçekleştiriyorsunuz. Ama biz varız.. Türk Milliyetçileri var, MHP var. Biz olduğumuz sürece “gizli emellerinize” ulaşamayacaksınız.

Değerli dava arkadaşlarım, Saygıdeğer Basın mensupları;Demokrasi en basit anlamıyla Halk Demektir.Seçimle işbaşına gelenler de despot olabilir.Ülkemiz maalesef kötüye gidiyor.Uyanmamız lazım, uyarılarda bulunmamız lazım. Tarihe not düşmek lazım. Sonumuz İnşallah hayırlı olur.

Hepinize saygılar sunuyorum. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber