MHP'li Akçay'dan CHP'ye Çok Sert Sözler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Akhisar’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Akçay, partililerin geçmiş kurban bayramını kutlarken, 6 Eylül Akhisar’ın kurtuluşunun 95.yılını da kutladığını ifade ederek sözlerine başladı. 

MHP'li Akçay'dan CHP'ye Çok Sert Sözler

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Akhisar’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Akçay, partililerin geçmiş kurban bayramını kutlarken, 6 Eylül Akhisar’ın kurtuluşunun 95.yılını da kutladığını ifade ederek sözlerine başladı. 

Son zamanlarda ülke gündeminin yoğun olduğuna işaret eden Akçay, MHP’nin ülke gündemini dünya gündemi içerisinde kendi gündemine hakim olduğunu, MHP’nin başkalarının belirlediği gündeme değil kendi program ve ilkeleri doğrultusunda kendi gündemini takip ettiğini belirtti. Önce ülkem ve milletim sonra partim anlayışı ile hareket ettiklerinin altını çizen Akçay, “1 Ekim’de TBMM açılışı ile birlikte Türkiye’nin çözüm bekleyen sorunlarını çalışmalarını bütün gücümüzle devam edeceğiz” dedi.

AKÇAY’DAN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA ATATÜRK ELEŞTİRİSİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlene yeni müfredat içerisinde yer alan 5’inci sınıf öğrencilerinin göreceği Sosyal Bilimler kitabında Atatürk kısmının çıkarılmasını eleştiren Milletvekili Akçay, “Birkaç gün evvel Milli Eğitim Bakanlığının yeni ders yılında 5’inci sınıflarda okutulacak Sosyal Bilgiler ders kitabındaki bazı konulardan örneğin Bilim ve Teknoloji, Türk Dil Kurumu, Tarih Kurumu gibi kurumların tanıtılması vesilesiyle aynı zamanda Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bu ders kitabında yer almadığı ifade edilmişti. Bir kısa ve ön incelemeden sonra maalesef bunun doğru olduğunu görüyoruz. Fakat 6’ıncı, 7’inci ve 8’inci sınıflardaki Atatürk ile İlke ve İnkılapları aynı şekilde kalmaktadır. Dolayısıyla Mustafa Kemal Atatürk bilhassa bugünlerde çocuklarımıza, gençlerimize çok daha ayrıntılı bir milli şuurla öğretmemiz gereken en önemli değerlerimizin milli değerlerimizin başında gelmektedir. 

Atatürk, her türlü tartışmadan ve spekülasyondan uzak tutulmalıdır. Ders kitaplarında Sivas kongresi, Erzurum kongresi, Alaşehir kongresi, Balıkesir kongresi, Nazilli kongresi gibi kongrelerinde ayrıntılı olarak yer almasında biz fayda görüyoruz. Bilhassa 15 Temmuz 2016’daki hain FETÖ darbe girişimi ve girişime gelen süreç ve o günden bugüne yaşadıklarımız ve ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-psikolojik kültürle ve siyasi ortamı değerlendirdiğimizde sadece çocuklara ve gençlerimize değil her kesime Türk milletinin birliğini, bütünlüğünü, varlığını temsil eden büyük bir değer olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü daha iyi anlama ve idrak etme yönünde faaliyetler yürütülmelidir. Bu sadece okullarda ders programları ile değil her alanda üniversitelerimizde, medyada çeşitli meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları olarak bütün insanlarımıza yeniden öğretme ve hatırlatma ihtiyacının olduğu kanaatindeyim” dedi.

AKÇAY, ‘BARZANİ RÜZGAR EKİYOR, SONUCUNDA FIRTINA BİÇEÇEKTİR’

25 Eylül’de Kerkük’de yapılacak olan referanduma da değinen Akçay şunları ifade etti, “25 Eylül tarihinde bir inatla bu Barzani peşmergesi, Kerkük’ü de dahil eden bir referandum yapma peşinde. Görünen o ki bu referanduma İsrail’den başka destek veren yok. Sadece Amerika bunun zamanlamasının doğru olmadığını söylüyor onun dışında bütün ülkeler bu referanduma karşı odluklarını ifade ediyor. Biz de Milliyetçi Hareket Partisi olarak açık, sert ve kararlı olarak tutum gösteren bir partiyiz. Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli’nin de görüşlerini sıklıkla dile getirdi ve ifade etti. Bu asla kabul edilemez ve ret ettiğimiz bir durumdur. Biz tekrar çağrıda bulunuyoruz ve diyoruz ki ‘Rüzgar eken fırtına biçer’. Barzani rüzgar ekiyor, ama neticede fırtına biçecektir. Özellikle Irak’ta ve Suriye’de yaşayan Türkmenlerin ve oradaki bütün herkesin varlığı, o ülkelerin bütünlüğü büyük hassasiyetle önem arzediyor. 

AKÇAY, CHP’NİN KERKÜK’TEKİ REFERANDUM İLE İLGİLİ TUTUMU KONUSUNDA CİDDİ OLARAK ENDİŞE VE ŞÜPHE İÇERİSİNDEYİZ

Burada dile getirmek istediğimiz bir husus var, MHP 25 Eylül’deki Barzani referandumu konusundaki görüşü açık ve net. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Adalet ve Kalkınma Partisi hükümeti sayın Başbakan, sayın Cumhurbaşkanı ve Dış İşleri Bakanı görüşlerde bu konuda net. Açık bir şekilde resmi olarak hem yazılı hem de sözlü bir şekilde bildirildi. Ülke olarak da İsrail’in desteği var, başka bir ülkenin desteği yok fakat Cumhuriyet Halk Partisi’nden bu konuda ne bir ses var ne bir seda. Ben CHP’ye sesleniyorum, siz Türkiye’nin ana muhalefet partisisiniz. 25 Eylül’de bölgemizi, ülkemizi yakinen ilgilendiren bir referandum yapılma iddiası ve çalışması var. CHP’nin bu konuda görüşü nedir, biz merak ediyoruz ve bu konuda CHP’nin tutumu konusunda ciddi olarak endişe ve şüphe içerisindeyiz. 

AKÇAY, CHP’NİN 25 EYLÜL REFERANDUMA DESTEK VERDİĞİ KANAATİNDEYİZ

12 Ağustos’ta referanduma destek komitesi diye bu Barzani’ye destek verenlerin oluşturduğu komite, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Yani bu ziyaret bir genel başkan düzeyinde oldu ve basına kapalı gerçekleşti. Bu ziyaretle ilgili CHP’den hiçbir açıklama yapılmadı. Ancak bu ziyareti gerçekleştiren komitenin sözcüleri görüşmenin son derece yararlı geçtiğini Kılıçdaroğlu’nun kendilerini dikkatle dinlediğini ve bu referandumun kendileri için bir hak olduğunu söylediğini ifade etti ve CHP’den de bir yalanlama gelmedi. CHP, Kerkük konusunda ne düşünmektedir, 25 Eylül’deki referandum konusunda ne düşünmektedir ve tavrını netleştirmek zorundadır. Ey CHP, 25 Eylül’deki referandum ile ilgili politikan, tavrın nedir, Kerkük ile ilgili görüşün nedir. Biz biliyoruz ki 2010 tarihinden beri CHP ve Genel Başkanı sayın Kılıçdaroğlu ile Barzani sıkı fıkı ilişkiler içerisindedir. Bu konuda karşılıklı açık beyanları olmuştur. Bu ilişkilerinin halen devam ettiği anlaşılmaktadır. Bu ziyaret genel başkan düzeyinde yapıldığına göre CHP’de sessiz kaldığına göre biz bu CHP’nin 25 Eylül referanduma destek verdiği kanaatindeyiz.

AKÇAY, CHP, BU TÜRKİYE DÜŞMANLARI İLE KOL KOLA MI GİRİYOR

CHP, bugünler de şimdi sanırım bugün, Almanya’da Türkiye ve Türk düşmanı Avrupa Parlamentosu (AP) eski Başkanı ve Almanya Sosyal Demokrat Parti'nin yeni lideri ve başbakan adayı Martin Schulz, Türkiye’deki 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi startını verdiği kampanyasını başlattı. 2 gün evvel Merkel ile Schulz arasında bir açık oturum düzenlendi, bu 1 saatlik tartışmanın yüzde 70’i Türkiye üzerine kim daha fazla karşı, kim daha fazla kötülük yapacak bunun yarışı içerisinde geçti. CHP’de böyle bir partinin merkezinde 2019 Cumhurbaşkanlığı seçim startını başlatıyor. CHP, bu Türkiye düşmanları ile kol kola mı giriyor. CHP bunun da cevabını vermek zorundadır. Merkel ile Schulz’un tartışması konusunda CHP’nin görüşlerini de öğrenmek hakkımızdır. 

AKÇAY, CHP HEM FETÖ HEM DE PKK İLE MÜCADELEDEN RAHATSIZ

CHP, terörle mücadeleden de rahatsız. Daha iki gün evvel CHP Genel Başkan Yardımcısı Silahlı İnsansız Hava Araçları’nın (SİHA) teröristleri avlamasından teröristleri vurmasından rahatsızlığını dile getirdi ve bunu hukuk dışı ilan etti. Yani CHP, PKK ile mücadeleden rahatsız, FETÖ ile mücadeleden de rahatsız, Adalet diye yollara düştü ama FETÖ ile mücadele öncesi hiç Adalet aklına gelmiyordu. Türkiye FETÖ ve PKK ile gerçekten mücadele etmeye başladığından beri ne hikmetse bu terör yanlıları, bunların siyasi uzantıları ile kol kola bir şekilde bunlara destek vermektedir.

Ayrıca 17 Ağustos’ta Kandil’den terörist ele başı bir açıklama yapmıştır. Adeta talimat verir bir şekilde CHP’ye seslenerek 2019 seçimleri için CHP ile YGP’nin bir birleşik cephe kurmasını istedi. Aradan bunca zaman geçti, CHP’den yine ses seda yok, aradan bir kişi çıkıp da sen kimsin de bize politika belirlemeye kalkıyorsun diyen yok. Böyle de çok ilginç bir tablo ortaya çıkıyor” dedi.
(BG-MÖ-UB)


  Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2017, 16:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 4 yıl Önce

Akp ye niye ses cikartmadiniz pkk la kim osloda gorustu hdplilerle bakanlar gorusmedi mi bunlari yapanlara chp mi destek verdi bu halk sizden hesap soracak

Hdajj
Hdajj - 4 yıl Önce

Beyfendi bi yan yana yürüdükleri akpartiye baksın bu ülkede kürdistan bayrağı dalgalanırken Akçay neredeydi?

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber