MHP Akhisar İlçe Başkanı Namal, “Mesele para mı? Arsa mı?”

Akhisar Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe başkanı Ahmet Namal, Akhisar Belediyesi’nin geçtiğimiz haftalarda yaptığı Olağanüstü Meclis toplantısı ile ilgili Cumhur İttifakı adına açıklamalarda bulundu.

MHP Akhisar İlçe Başkanı Namal, “Mesele para mı? Arsa mı?”

Akhisar Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe başkanı Ahmet Namal, Akhisar Belediyesi’nin geçtiğimiz haftalarda yaptığı Olağanüstü Meclis toplantısı ile ilgili Cumhur İttifakı adına açıklamalarda bulundu.

Namal açıklamasında; "AKHİSARLIDAN ne kaçırılıyor ?  14 MAYIS ta acilen OLAĞANÜSTÜ diye çağırılan Akhisar Belediye meclisine Mhp ve AKP meclis üyeleri olarak katılım sağladık. Olağanüstü bir oturum dediler çünkü Olağanüstü oturumu 5393 sayılı belediyler kanununda  ne hallerde toplanılacagıbellidir.Pandemi süreci bitmemiştir Akhisardahızlı biçimde arttığına dair açıklamada olaganüstü mecliste  sayın belediye başkanımız besim dutlulu tarafından yapılmıştır.

5393 sayılı kanunda Belediye başkanı acil durumlarda belediye meclisi toplar der ve yılda 3 kez tek oturum şartı ile yapabilir.

*Meclis maddeleri çok acilmiydi Akhisarınsağlığından daha mı önemliydi.

*TBMM bile kapalı iken bu acelecilik nedir ?

*Borçlanma ise konu tek madde ile meclis biterdi çünkü olağanüstü meclis idi?

*Borçlanılan para neye harcanacak?

*Akhisar belediyesinin en kıymetli mülkü olan  ve satış yetkisi istediğiniz arsa için planınız nedir ?

Satıldıgı takdirde elde edilen para nereye kullanılacaktır.sizin böyle bir mülkünüz olsa şuanki pandemi sürecinde böyle bir arsayı satmak istermesiniz.

Milliyetçi Hareket Partisi her ne koşulda ve ne şartta olursa olsun Akhisar halkının yararına olan her şeyi koşulsuz destekler . AKHİSAR ın menfaatine olmayan herşeyede dikduruşumuz ile tepkisini belli eder 

Akhisar ımızın ve Memleketimizin ne zaman ihtiyacı olsa Milliyetçi Hareket Partisi her zaman en önde göreve  hazırdır.Akhisarhalkının da bildiği gibi sayın belediye başkanı Besim Dutlulu'ya 1 yılı aşkın süredir Akhisar için gerekli her  hizmette  evet oyu verdiğimiz meclis kayıtlarında mevcuttur.

Ülkemizin bu zorlu sürecinde siyasi uzlaşmazlığa kör dövüşe yer yoktur doğru tektir Akhisarlının sağlığının önemi  kırmızı çizgimizdir.Besim Dutlulu ;Elbet meclis çogunluguyla   bu karar geçmiş olabilir.Ama bu kararı AKHİSAR HALKININ menfaatine  uygun olup olmadıgı tartışılır.CUMHUR ittifakı Akhisar ın menfaati ile ilgili kararlarda şeffaflığını , duyarlılıgını ve dik duruşunu her zaman koruyacaktır.Cumhur itifakı bir koalisyon ve pazarlık değildir.Memleket meselelerinde ve İlkelerinde uyum ve iş birliğidir.

Akhisarımızın hayati kararlarını yangından mal kaçırır gibi değil öze indirerek değerlendirin.Küçük bir parçadan değil 180000 kişiyi düşünün.Bu şehre zarar verecek kararlar almayınAKHİSAR IN EN DEĞERLİ MÜLKLERİ SATILMASIN." Dedi.


Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2020, 12:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Has Akhisarlı
Has Akhisarlı - 2 yıl Önce

Ahmet başkan çok güzel bir noktaya temas etmiş olup eğer sayın Belediye başkanı samimi İse bu sorulara basın bildirisi ile cevap vermesi Akhisarlıların En büyük beklentisidir bu bir samimiyet testidir

has akhisarlı
has akhisarlı - 2 yıl Önce

Haldun bey objektif olduğunuzu düşünüyordum. Hakaret içermeyen yorumumu neden yayınlamıyorsunuz diye düşünüyorum..yaptığım yorum Akhisar menfaati içindir.

Ògretmen
Ògretmen - 2 yıl Önce

Metinde bir çok yazım yanlışı var . Acelece ve acemice yazılmış hissi veriyor. Eğer metin size ilçe başkanı tarafından gonderildiyse Ilçe başkanının, siz yazdıysanız sizin yazım kurallarına dikkat etmeniz gerekmektedir .

Cem bey
Cem bey - 2 yıl Önce

Arsa neresi sizin bildiğimiz ama bizim bilmediğimız

akhisarlı
akhisarlı @Cem bey - 2 yıl Önce

yeni stadyumun önü hemen cem kardeşim

has akhisarlı
has akhisarlı - 2 yıl Önce

sn belediye başkanı 1 yıllık icraatında yapılan yatırımlar ve bir yılımn sonunda belediyenin yekun borcunu neden web sayfasında yayınlıyamıor hep eski başkan salih hızlı dnemine ait borclardan 6 milyon borc ödediginden bahsediyor merakla akhisar halkı bekliyor

has mı
has mı @has akhisarlı - 2 yıl Önce

Abi baksana borcu kaç kere açıkladı, sana özel posta ile göndermesini bekliyorsun galiba ?

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber