CHP Gençlerinden Kitap Toplama Kampanyası

Akhisar CHP İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Kütüphane Haftası ve 23 Nisan Çocuk Bayramı haftası nedeni ile ilçe köy ve beldeleri için kitap toplama kampanyası düzenledi.

CHP Gençlerinden Kitap Toplama Kampanyası

 

Akhisar CHP İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Kütüphane Haftası ve 23 Nisan Çocuk Bayramı haftası nedeni ile ilçe köy ve beldeleri için kitap toplama kampanyası düzenledi.


Basın açıklamasını Gençlik Kolları Başkanı Tuğrul Köprülü Okudu, Köprülü, “Ülkemizin içinde bulunduğu durum insanlarımızın kimi zaman ne olduğunu veya neden olduğunu bile tam olarak anlayamadığı kitle iletişim araçlarının halk üzerinde uyuşturucu olarak kullanılması yardımıyla da halkın tepkisizleştirildiği bir kargaşa durumudur.

 

Bu durum en çok gençliğimizi ve bu ortam içerisinde büyüyen çocuklarımızı kötü yönde etkiliyor. Sadece televizyon, bilgisayar ve benzeri gibi araçlardan beslenen çocuk ve gençlerimiz, olayları tahlil etme ve yorumlama yeteneğinden yoksun yetişerek beyni tembelliğe alıştırılmış bir şekilde kendi kültüründen ve değerlerinden uzak bir kişilik kazanıp toplum içerisinde yer edinme konusunda hayli zorlanıyor…

 

Bu konuda kitapların, kardeşlerimizin ve genç arkadaşlarımızın hayalgücünü güçlendirmesi, yorumlama yeteneğini kazanması, ülkesine ve içinde yaşadığı toplumun kültür ve değerlerine sahip çıkması bakımından çok önemli görmekteyiz.

 

Ulusal eğitim ve öğretimin yanı sıra bireysel okumanın ve kitapların önemini göz ardı etmeyen, ülkemizin ve Akhisar’ımızın geleceği olan çocuklarımızın kişisel ve fikirsel gelişimleri yönünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi CHP Akhisar Gençlik Kolları olarak 6-13 Nisan 2012 tarihleri arasında M.E.B. 100 Temel Eseri öncelikli olmak üzere Ders Kitapları haricinde Temiz ve yıpranmamış Öykü, Roman, Hikâye. türü Çocuk kitaplarını ihtiyacı bulunan ilçe, belde ve köy okullarımızın kitaplıklarına bağışlamak üzere “İlköğretim Kitaplıkları İçin Kitap Toplama Kampanyası “nı başlatmış bulunuyoruz. Bu konuda duyarlı Akhisar Halkımızın desteklerini bekliyor, şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.


 Kampanya ilgili iletişim numaraları: Samet Gögen: 0 506 866 38 60

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber