CHP 19 Mayıs'ı Barış Parkında coşkuyla kutladı

Akhisar CHP İlçe Teşkilatı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile özel bir eğlence düzenledi. Akhisar Reşatbey Mahallesi Milli Egemenlik Parkında düzenlenen halk eğlencesine

CHP 19 Mayıs'ı Barış Parkında coşkuyla kutladı

 

Akhisar CHP İlçe Teşkilatı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile özel bir eğlence düzenledi. Akhisar Reşatbey Mahallesi Milli Egemenlik Parkında düzenlenen halk eğlencesine CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, İlçe Başkanı A. Vehbi Bakırlıoğlu, İlçe Yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.


CHP Akhisar Gençlik Kolları tarafından hazırlanıp sunulan gecenin sunuculuğunu Gençlik Kolları Başkanı Tuğrul Köprülü yaptı. Çok sayıda Türk Halk Müziği eserlerinin sergilendiği eğlence programında açılış konuşmasını İlçe Başkanı A. Vehbi Bakırlıoğlu yaptı.


Bakırlıoğlu, Değerli katılımcılar CHP Akhisar Gençlik kollarının 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve spor Bayramını kutlamak için hazırladığı Halk Şenliğine hoş geldiniz.


Bu gün 19 Mayıs...


Yani atamızın, Mustafa Kemal'in Samsun'a ayak basmasının yıl dönümü. 19 Mayıs Anadolu'da bağımsızlık ateşinin yakıldığı günün yıldönümü. î'i1 Mayıs Kurtuluş Destanının yazılmaya başladığı günün yıldönümü... Bu gün Mustafa Kemal Atatürk'ün deyimiyle Atamızın doğum günü...


19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor bayramınız kutlu olsun. Mustafa Kemal Bandırma isimli vapur ve kahraman mürettebatı ile İstanbul'dan Samsun'a 3 gün boyunca süren yolculuğunu tamamlamasaydı belki bu kadim millet içinde bulunduğu cendereden bir şekilde çıkabilecekt


Belki de bu kadim millet mücadeleye teşebbüs dahi edemeden kendini tarihin tozlu sayfalarının içinde bulacaktı. Onun için 19 Mayıslar çok önemlidir....


Onun için Milli Bayramlarımız çok önemlidir...


Ve bu sebepten dolayıdır ki Ulusal Bayramlarımız doyasıya kutlanmalıdır, Bu bayramların her birinin bir anlamı, bir özelliği vardır. Ulusal Bayramlarımızın değerini anlamamak, değerini küçümsemek, yönetmelik değişiklikleri ile kutlanmasına engel olmaya çalışmak, bu ulusu tanımamak , bu halkın değerlerini anlayamamak demektir.


Ulusal Bayramlarımızın kutlanması yönetmelik değişiklikleri ile genelgeler ile engellenemez, engel olmaya çalışanlara da bu halk gerekli cevabı her yerde her platformda verir, vermeye de devanı eder.


Bu gün Atatürk Anıtına çelenk koymamıza izin verilmedi. Yapılan yönetmelik değişikliği gereği anıta yalnızca Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünün çelengi konuldu. Ancak bizi genelgeler ve yönetmelik değişikliği ile anıta çelenk koymamızı engelleyebilirsiniz. Yalnız bunu unutmayın Atamıza olan sevgimizi çiçekler ile göstermemize engel olamazsınız. diyerek kalabalık bir halk topluluğu ile birlikte anıta çiçeklerimizi kodduk.


Dün 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal'in Samsun'a çıkmasını engellemeye çalışanlarla bu gün 19 Mayıs'ı kutlamayı yasaklamaya çalışanlar aynı zihniyetin devamıdır. Ve akıbetleri de aynı olacaktır. Mustafa Kemal'in 19 mayıs 1919 da yaktığı ateş bu gün biz Türk Gençliğinin göğsünde bir volkana dönüşmüştür.

Bu gün 19 Mayıs...


Bu anlamlı günü atamız Türk Gençliğine armağan etti. Gençliğe hitabesinde de belirttiği gibi "Türk istiklal ve Cumhuriyetini " yine Türk Gençliğine emanet etti. Burada biz Türk Gençlerine büyük sorumluluklar düşmektedir. Dünyada hiçbir Ulusun gençliği böyle bir mesuliyet ile görevlendirilmemiştir. Bizlere düşen görev emanetimizi düştüğü yerden kaldırmak, Türkiye Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğumuz kudret dam arları m ızdaki asil kanda mevcuttur.


Bu duygu ve düşündeler ile tüm gençlerimizin, tüm Akhisarlılarımızın 19 Mavıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramını bir kez daha kutlar, bu geceye çok amatör duygular ile sazıyla sözüyle, bileği ile, beyni ile katılan ve emek veren tüm gençlerimize tüm partililerimize yönetim kurulum adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.


Başkan’ın konuşmasının ardından Gurup Deniz şarkıları ile dinleyenlere güzel bir gece yaşattı.


Programa sonrada  katılan Manisa CHP Milletvekili Özgür Özel’de konuşma yaptı. Özel, “Bugün bu güzel kalabalığı buraya toplayan Gençlik Kollarımıza çok teşekkür ediyorum. Hepinizin 19 Mayıs Bayramı kutlu olsun. Ben kendimi hiçbir zaman burada misafir gibi görmedim. Çünkü ben Akhisar’ın Milletvekiliyim.” Dedi.  Özel Konuşmasını n sonunda Akhisarspor’da Süper Ligde başarı dileklerini iletti.


Program CHP İlçe Başkanı A. Vehbi Bakırlıoğlu’nun Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Milletvekili Mustafa Balbay’ın Akhisarlılara gönderdiği mektubu okuması ile devam etti.  Mektubun ardından ise CHP Gençlik Kolları Halk Oyunları ekibi tarafından gösteri yapıldı.


Gecenin sonunda ise İzmir’den getirilen göçmen davulları isimli gurup sahne alarak katılanları halaylar eşliğinde coşturdu.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber