Aydemir; 'Zamlar Keyfi Yere Yapılmıyor'

Doğalgaz, Petrol ve Elektriğe yapılan zamlara değinen AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir “Son yapılan zamlar kaçınılmazdı. Yapılan zamlar keyfi değil yapılması zorunluluk gerektirdiği için yapılmıştır” dedi.

Aydemir; 'Zamlar Keyfi Yere Yapılmıyor'

 

Doğalgaz, Petrol ve Elektriğe yapılan zamlara değinen AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir “Son yapılan zamlar kaçınılmazdı. Yapılan zamlar keyfi değil yapılması zorunluluk gerektirdiği için yapılmıştır” dedi.

 

Aydemir, Türkiye’nin 70 sente muhtaç olan, el açan para dilenen ülke durumundan başka ülkelere yardım etmek için elini açan ülke durumuna geldiğini belirterek, “Artık kendi ayakları üzerinde duran Türkiye var. Radikal kararlar alarak bu günlere geldik. Hammadde rafine fiyatları var. Biz petrolü ham olarak alıp Türkiye’de Aliağa Petkim’de işleyip petrol haline getiriyoruz. AK Parti iktidarı olarak petrolden vergiyi düşürdük ama buna rağmen zam yapmak zorunda kaldık” ifadesini kullandı.

 

Türkiye olarak enerji fakiri bir ülke olduğumuzu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir cari açığın başlıca sebebinin enerji üretemeyen bir ülke olmamızı bağladı. Aydemir, “Cari açığımız 100 milyar dolar. Cari açığımızın bu durumda olmasının başlıca sebebi enerji üretemememiz. Bu eksikliğimizin önüne geçebilmek için yenilebilir enerji yollarını arıyoruz. Yenilebilir enerji merkezlerimiz çoğaldıkça elektrik fiyatı da otomatikman ucuzlamış olacak. Türkiye tarihinde olmadığı kadar petrol arıyor şu anda. Bir aramanın bize maliyeti bir milyar dolar. Türkiye’de bu aramayı gerçekleştirecek imkana henüz mevcut değiliz. Bu yüzden Amerikan şirketleriyle anlaşma yaptık ve onlara arama ücreti ödemeden arama yapmanın önünü açtık. Şayet arama sonucunda bu şirketler petrol bulurlarsa % 20 yüzde vereceğiz bulamazlarsa hiçbir ücret ödemeyeceğiz. Eski hükümetler döneminde ister bulsunlar ister bulmasınlar al paranı git bulamıyorsan güle güle taktiği uygulanıyordu. Yazık bu harcanan paralara…” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber