Aydemir; Eğitime Büyük Katkı Sağladık

AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Uğur Aydemir, Manisa merkez Yunus Emre İlçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Aydemir; Eğitime Büyük Katkı Sağladık

 AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Uğur Aydemir, Manisa merkez Yunus Emre İlçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Aydemir ve AK Parti Yunus Emre İlçe Başkanı Zafer İkinci ile birlikte Çağatay Uluçay Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim ve robot Fuarına katıldı. Ardındanesnaf ziyareti yapan Aydemir ve ekibi buradan Muradiye Mahallesine geçti. Muradiye Mahallesinde de esnaf ziyaretleri yapan Milletvekili Aydemir’e burada diğer AK Parti Milletvekili Adayı Şule Tunalı da eşlik etti.

Manisa’da son 13 yılda 11,7 Milyar TL yatırım ve destek sağladıklarının altını çizen Milletvekili Adayı Uğur Aydemir, bunun 770 milyon TL’sinin ise eğitim yatırımı olduğunu ifade etti. Ruhen ve bedenen iyi yetişmiş nesiller yetiştirme hedefiyle eğitim alanında ilklere imza attıklarını belirten Milletvekili Aydemir; “eğitime yapılan yatırımları geleceğimizin teminatı olarak değerlendirip öğrenci ve öğretmenlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tedbirler aldık. Yeni binaların yapımının yanında, mevcut binalarda yürütülen yenileştirme çalışmalarıyla okullarımızdaki fiziki ortamı eğitim öğretime daha uygun hale getirdik. Fatih Projesi ile eğitimde teknolojiden üst düzeyde yararlanma hedefimizi gerçekleştirdik. İktidarımız süresince Manisa’daki okul sayısını 1.073’ten 1.530’a yükselttik. 

KALABALIK DERSLİKLER TARİH OLUYOR

Eğitimde kaliteyi artırmak amacıyla Manisa’da yeni 3.749 derslik inşa ettik. (yıkılıp yapılan derslikler dahil) Öğrencilerin daha rahat şartlarda öğrenim görebilmesi için eğitimin her kademesinde derslik başına düşen öğrenci sayısını düşürdük.

EĞİTİMLE TEKNOLOJİYİ TANIŞTIRDIK

2003 - 2015 yılları arasında eğitimde ileri teknolojiyi yakalamak için; Okullara 16.521 adet bilgisayar gönderdik, 814 sınıfa ADSL bağlantısı sağladık, Toplam 521 Bilişim Teknoloji Sınıfı kurduk. Fatih Projesi Kapsamında Manisa’daki okullara 1.664 Akıllı Tahta, 68 Çok Fonksiyonlu Yazıcı, 68 Doküman Kamera, 11.390 Tablet Bilgisayar gönderdik.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
MURAT
MURAT - 6 yıl Önce

bu ne rezi̇lli̇k ya okulda resmen siyaset yapmaya başladılar

Huzur
Huzur - 6 yıl Önce

uğur aydemir, akhisar'da kaç tane okulun bilim ve sanatla ilgili açılışına ya da etkinliğine katıldı.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber