Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına, AB Proje Ofisinin Aliya İzzetbegoviç MTAL için Zafer Kalkınma Ajansı SOGEP (Sosyal Gelişimeyi Destekleme Programı)  Çağrı programına ilişkin hazırladığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın da onayını kazanan Akhisar’da İstihdam Garantili Simülasyonlu Genç Eğitimi Projesi’nde simülasyon sistemlerinin ihalesini kazanan Sanlab Firması ile sözleşme imzaları atıldı.

Proje uygulama sözleşmesine imzaları Sanlab Firması adına Mehmet TOSUN, Proje sahibi olarak ilçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM attı.

Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde imzalanan sözleşmeye göre Sanlab Firması ihale şartnamesinde belirtilen özellikteki Elektrikli Araç Eğitim Simülatörü ve Zeytin Sıkım Makinesi Operatörü eğitim simülatörlerini iki ayrı laboratuvarda belirtilen sürede kurarak eğiticilerin eğitimini tamamlayacak.

PROJE AKHİSAR'A ÇOK FAYDA SAĞLAYACAK

İmza töreninde projenin önemine işaret eden İlçe Milli eğitim Müdürü Süleyman ERDEM “ Böylesine şehrin ihtiyaçlarına son derece olumlu hizmet edecek projeyi hazırlayarak emek harcayan proje ekibine ve emeği geçen herkese öncelikle teşekkür ediyorum. Proje kapsamında eş finansman ve istihdam taahhüdü desteği açısından da oldukça önemli bir barajı yakalamış olmaları ayrıca takdiri hak ediyor. Bu proje ile hem çağımızın teknolojisi Elektrikli Araçların bakım operatörlerinin yetiştirilmesi hem de zeytin varlığıyla ülkemizin en önde gelen merkezlerinden biri olan Akhisar’ımızda zeytin sıkım operatörü eğitimlerinin simülasyon ile tehlikeden uzak, her türlü senaryoya uygun olarak gerçekleştirilebilecek olması şehrimize çok büyük kazanımlar sağlayacaktır. Örgün Eğitimde simülasyon teknolojisinin, artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamalarının kullanılması ve bunun yanında sahada ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün sağlanması bu projenin önemini ortaya çıkarmaktadır. 1.920.000 TL (302.000 TL Eş finansman)   bütçeli projemiz bölgemizde ilklere imza atmaktadır. Proje öngörüsüne göre eğitimler 2024 yılı ilk çeyreğinde eğitime başlanabilecek. Ümit ediyorum ki bu iki ayaklı proje sayesinde ilçemiz her iki sektörde de isminden çokça bahsettirecek. Projeyi ilk günden sahiplenen ve ortak Olan Zeytin İhtisas Organize Sanayi yönetim ve üyelerine, Akhisar’daki sektör temsilcilerine, Akhisar’ı değerlendiren Zafer Kalkınma Ajansına, Bakanlıklarımıza ve başından beri emek veren Proje koordinatörü Kamile GÖKALP ve Ercan YÜKSEL, Proje yürütücüleri Mehmet AKSOY ve Süleyman KOLLU’ya teşekkür ederim. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.