İYİ Parti İl Başkanı Ali Zafer İksir, İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Halil Korkmaz, Gölmarmara İYİ Parti İlçe Başkanı Fevzi Özöğüt, Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Engin’in de katıldığı aday adaylığı töreninde İYİ Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı Sedat Tetiker partililere seslendi.

İYİ Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı Sedat Tetiker, “Dün Manisa İl Teşkilatı binamızdan yaptığımız basın açıklaması ile aday adaylığı sürecimizi başlattık. Ama Akhisarlı olmamız nedeniyle Akhisar’da da açıklamamız gerektiğini düşündüm, istedim daha doğrusu, öyle arzu ettim. Bugün bunu gerçekleştiriyoruz. Sayın İl Başkanımız da bizi kırmadı ve bugün aramıza katıldı.

Bugün basın karşısında da kamuoyuna aday adaylığımızı açıklıyoruz. Ben Akhisar doğumluyum. Bütün hayatım da Akhisar’da geçti. Çiftçi bir ailenin çocuğuyum. Devletimizin verdiği imkanlarla yaşadık ve bugüne geldik. Dolayısıyla bugünü aday adaylığını devlete olan borcumuzun ödenmesi için olduk. Başta vergilerimiz ve hizmetlerimiz olmak üzere aslında ben devlete borcumun bir kısmını ödedim. Geriye kalan kısmını ödemek için aslında bugün burada benim sizlere istedim aday adaylığımı. Ben bir Cumhuriyet çocuğuyum, cumhuriyete olan borçlarımı ödeyeceğim.

Ülkemiz kritik noktalarda, 20 yıl önce belli bir hedeflerle gelindi ve deniyordu ki bir dünyanın en büyük 10 ekonomisi içerisinde olacağız. Sayın genel başkanımızın da söylediği gibi maalesef bırakın ilk 10 ülke olmayı 1922 sonuçlarına Türkiye dünyada en büyük 23. Ülkedir. Bu ucube sistemin ülkeyi yönetemediği, ülkedeki sıkıntıları arttırdığını gösteriyor. Dolayısıyla buradan çıkaracağımız sonuç, ülkeye artık bir değişim gerekiyor. Türkiye bir mahkeme ise kadı değişecektir arkadaşlar. Ne zaman değişecek, 14 Mayıs’ta değişecek. Bu değişimi birlikte yaşayacağız, birlikte göreceğiz. Hepimizin bu değişimde bu değişim çorbasında tuzu olacaktır. Ben bu düşüncelerle bu çorbada tuzum olsun diye geldim. Sizleri de yanımda görmek istiyorum. Borcumu da bu şekilde ödeyebileceğimizi düşünüyorum.

Ülkemizde biliyorsunuz adalet ve riyakat kalmadı, ülkede nereye giderseniz gidin ücret vermeden iş yapamıyorsunuz bunların değişmesi lazım. Bu değişimi hep birlikte yapacağız. Sahalara çıktığımızda Manisa yakılan bu ateş öyle inanıyorum ki Ege bölgesine oradan Türkiye’ye yayılacaktır. Genel başkanımızın da dediği gibi bir tarih yazacağız” dedi.

Basın açıklaması ardından Çanakkale Zaferi’nin 108.yılı ve Şehitler Günü nedeniyle tüm şehitlerin anısında pilav ayran ikramında bulunuldu.