İYİ Partili Sedat Tetiker, İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Halil Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte birlik, dayanışma ve beraberlik yemeğinde bir araya geldi.

Siyaseti Turgut Özal’dan öğrendiklerini altınız çizen Tetiker, 1983 yılında başladığı siyasette çıraklık ve kalfalık dönemini geride bıraktığını tekrar siyasete hakka hizmetin halka hizmet sloganı ile ustalık dönemini icra etmek için İYİ Parti’ye tercih ettiğini kaydetti.

İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Halil Korkmaz, “Böyle güzel bir organizasyonu tanışma ve kaynaşma yemeğini tertipleyen Sedat Tetiker ağabeyimizin gerçekleştirdiği için kendilerine çok teşekkür ederim. İnşallah bu tür etkinliklerin devam etmesini diliyorum” dedi.

İYİ Partili Sedat Tetiker, “Değerli arkadaşlar, sevgili partili arkadaşlarım Akhisar’ın iyi insanları ve değerli basın mutlu olduğum akşamların sayısı azdır, çok mutlu olduğum akşamların sayısı da azdır. Bu akşam çok mutlu olduğum bir akşamı yaşıyorum. Bunu bize yaşattığınız için katıldığını için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ama bu organizasyonda emeği olduğu için de sayın başkanımıza da ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Değerli arkadaşlar biz bu yemeğin adını birlik, dayanışma ve beraberlik yemeği olarak görüyoruz. Bu bir başlangıç süresi ne kadar olur, hangi sıklıkta olur bilmiyorum ama sayın başkanım ile konuştum gönlümüzden geçen bunların devamının gelmesidir. Birlikteliğimiz beraberliğimiz bu yemeklerle daha perçinleşecek diye düşünüyorum, birbirimizi daha iyi anlayacağımızı da düşünüyoruz ve bunu yansımalarını da partimize olacağını düşünüyorum. Fayda anlamında daha büyük dalga da Akhisar’ımızda olacaktır. Daha önceki tecrübelerimizden de gördüğümüz biz bir olursak bundan kazanan Akhisar çıkıyor. Özellikle önümüzde yapılacak seçimler var. Bu seçimlerin sonuçları Akhisar için iyi olacak diye görülüyor. Seçim sonucunun Akhisar için iyi olması demek Akhisar’a taş üzerine taş konulacak günler geliyor demektir. İşte o taş üzerine taş koyacağımız günlerin başlangıcında ilk tuğlayı bu akşam birlikte koyduğumuzu düşünerek hepiniz tekrar tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Akhisar Haber muhabirinin sorularını yanıtlayan Tetiker sözlerine şöyle devam etti, “1983 yılında biz siyasete Akhisar’da 7 arkadaşımızla birlikte başladık ve Anavatan Partisini kurduk. Rahmetli Turgut Özal’ın bize söylediği iki şey vardı o günlerde. Birincisi halka hizmet hakka hizmettir. İkincisi de okunuzu doğru tutun. Biz siyaseti Özal’dan öğrendik. Evet benim Adalet Partisi gençlik kollarında başlayan bir siyasi hayatım var, Adalet Partisinde devam eden bir siyasi hayatım oldu ama onları basketbol tabiri ile söylemem gerekirse çaylak dönemimdi.

Biz siyasete Turgut Özal ile başladık

Teşkilatların ne olduğunu Özal’dan öğrendik. Dedi ki bize teşkilatlar bir partinin gözüdür, kulağıdır, elidir, koludur derdi. Genel başkan ne söylüyorsa bunları anlamak bu duyu organlarına ait ve bunları yerine getirmek de bu duyu organların aittir. Böyle başladık siyasete bu düşünce ile başladık.

Şimdi çaylak döneminden sonra çıraklık, kalfalık dönemi diyebiliriz oraya. Yaşım da belli bir noktaya geldi, meslekte de belli bir noktaya geldim. Ben bu cümleyi sık sık kullanıyorum, ben bir Cumhuriyet çocuğuyum, beni bu devlet okuttu, devlet okullarında okudum. Allah’a çok şükür kendime göre ben kendimi başarılı buluyorum mesleğimde. Şimdi eğer siyasette nasip olur a bir ustalık dönemi olursa bunu İYİ Parti de yapmak istiyorum. Niçin yapmak istiyorum, halka hizmetin hakka hizmet olduğunu düşünerek, niçin yapmak istiyorum biz Cumhuriyet çocuğu olarak önce Akhisar’ıma sonra vatanıma yapabiliyorsam hizmet etmek istiyorum. Ben bunun adını koymuyorum, nasip nedir, göreceğiz. Ama tekrar söylüyorum siyasete geri dönmemin sebebi halka hizmetin hakka hizmet olduğunu düşünmek ve devlete karşı borcumu ödemek. Bunun dışındaki herhangi bir açıklama doğru olmaz. Bekleyeceğiz ve göreceğiz” dedi.