Reşatbey Mahallesi Muhtar adayı Mehmet Saygı BALGÖÇ, Dernek Başkanı Tunay Gül'ü ziyaret etti. Ziyaret sırasında Başkan Tunay Gül, "Hem Belediyede hem mahallede güzel hizmetler yapacağımız arkadaşlarımızın seçilmesi en büyük temennimiz. Mahallelerimizde hep yalnız kaldık, temennimiz sizler gibi vizyon sahibi arkadaşlarla hak ettiğimiz hizmeti alabilmek. Seçimde tüm adaylara başarılar diliyoruz" dedi.

Muhtar adayı Mehmet Saygı da ziyaretten dolayı teşekkür ederek, "Gösterdiğiniz misafirperverlikten ötürü öncelikle teşekkür ederim. Kendimi, hedeflerimi ve mahallemiz için yapmayı düşündüklerimi paylaşmak için sizlerleyim" şeklinde konuştu."

MEHMET SAYGI KİMDİR?

Merhaba, ben Mehmet Saygı...

1970 yılında Manisa-Akhisar'da Reşat Bey Mahallesinde doğdum. Merhum İlaldı SAYGI'nın ilk çocuğuyum, Akhisar'ın kıymetli değerlerinden biriyim. İlk, orta ve lise eğitimimi Akhisar'da tamamladım.

2000 yılına kadar Akhisar'da konfeksiyon işletmecisi olarak çalıştım. Daha sonra medya ve reklam sektöründe 9 yıl İstanbul, 3 yıl Bursa olmak üzere toplam 12 yıl süreyle çalışmalarda bulundum. 2012 yılında Akhisar'a dönerek medya ve reklam sektöründeki çalışmalarıma devam ettim.

Akhisar'da adından söz ettiren ilk ve hatta tek diyebileceğim 'Keyf-i Sefa' dergisini yayınladım. Bu süreçte hayatıma birçok unutulmaz anı ve tecrübe sığdırdım. Dünya futbolunun yıldızlarından Roberto Carlos, Dünya şampiyonumuz Ayşe Begüm Onbaşı, Yılın öğretmeni seçilen Ahmet Naç, ve rahmetli Tayfun Taliboğlu gibi isimlerle röportajlar gerçekleştirdim.

Akhisar Ticaret Odası, Akhisar Ticaret Borsası ve AKGİAD kurumları çerçevesinde dergi çalışmaları ve yayını konusunda faaliyet gösterdim. Ayrıca uzun yıllar Anadolu Ajansı muhabirliği yaparak, özellikle Akhisarsporumuzun ulusalda haberlerini yaparak şehrimizin ve takımımızın adını duyurdum.

'Aksek Sevgi Çocukları Derneği' çatısı altında, Kenan Molla, Kadir Boz ve Semih Gürmen gibi şehrimizin değerli isimleriyle birlikte 'DOWN CAFE' açılışında bulunup dernek adına işletmesini gerçekleştirdim.

Yine Aksek Sevgi Çocukları Derneği yararına, İsse Kuaför Selda-İsmail Karaca ve Ferdi Deren'in önderliğinde, Kadir Boz ve Barones ailesiyle birlikte Moda Akhisar gecesini düzenleyip, Moda Akhisar Dergisi'ni yayınladım.

'Önce Akhisar' Platformu olarak bir araya geldiğimiz gönüllü oluşumumuzla, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu gibi isimleri Ankara'da temsil ederek şehrimizin değerlerini tanıtmak adına çalışmalar gerçekleştirdik. Ayrıca dedelerimizin gerçekleştirdiği kampanya sonucu yurdumuza iki adet uçak bağışlamış olmalarının anısını yaşatmak için bu uçakların maketlerini hazırlayarak sergiledik.

Halen Akhisar'da organizasyon ve medya alanında iş hayatımı sürdürüyorum. İki erkek çocuğunun babasıyım.

2024 mahalli seçimlerinde Reşat Bey Mahallesi muhtar adayı olarak karşınızdayım. Amacım, mahallemizin ihtiyaçlarını, eksiklerini ve isteklerini yetkili kurumlara ileterek takibini yapmak. Bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceğime olan inancım tam.

Muhtarlık görevini layığıyla yerine getirmek için elimden gelenin en iyisini yapacağıma, mahalledeki evrakların zamanında ulaştırılması konusunda hassasiyet göstereceğime, teknolojiyi kullanarak hizmetleri daha erişilebilir kılacağıma söz veriyorum.

Ayrıca, mahallemizde afet toplanma bölgelerinin belirlenmesi, deprem öncesi, anı ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda eğitimler düzenleyerek mahalle sakinlerini bilinçlendirmek ve hazırlıklı olmalarını sağlamak öncelikli hedeflerim arasında.

Mahallemizin bir avantajı olan Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi'ni daha etkin kullanarak çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmayı planlıyorum. Ayrıca, çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak, okuma kulübü oluşturmak ve çeşitli etkinliklerle onları hayata hazırlamak en büyük amacım.

Bu hedeflere ulaşmak için maddi kaynakları doğru ve etkin kullanarak sponsorluk, gönüllüler ve yerel yönetimlerle iş birliği içinde çalışacağım. Öğrencilerimizin eğitimlerine destek olmak adına E-Devlet üzerinden ücretsiz çıktı alabilecekleri bir hizmet sunmayı planlıyorum.

Fikirlerimizi konuşup tartışarak, mahallemizi daha yaşanabilir ve renkli bir yer haline getirmek için hep birlikte çalışacağımıza inanıyorum. Saygı ve sevgi çerçevesinde, mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına duyarlı bir muhtar olmak için buradayım."