Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası'nın düzenlediği etkinlik, yerel ve ulusal basın mensuplarını ve pazarcılar odası başkanlarını bir araya getirdi. Oda Başkanı Mustafa Güral'ın ev sahipliğinde gerçekleşen bu özel etkinlik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlamak amacıyla Ziyafet Restaurant'ta düzenlendi.

Başkan Mustafa Güral, Akhisar’daki basın mensuplarının gününü kutlayarak, pazarcı esnafının sesini duyuran gazetecilere teşekkürlerini iletti. Ayrıca, CHP Genel Başkanı Özgür Özel tarafından açılacak olan yeni Cumartesi Pazar Yeri için Akhisar'a gelen Türkiye Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı Ali Karaca ve yönetim kurulu üyelerine de teşekkürlerini sundu. Güral, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu'nun pazar yerindeki tüm süreçlerde oda ile istişare içinde olduğunu belirtti ve 35 şehrin Pazarcılar Odası başkanlarının da açılışa katılacağını duyurdu.

Etkinlikte konuşan Türkiye Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı Ali Karaca, Akhisar'da olmaktan duyduğu onur ve gururu dile getirdi. Basının önemini vurgulayan Karaca, basın olmadan ne duyulacağını, ne görüleceğini ve ne konuşulacağını anlatarak, basının vatandaş için vazgeçilmez bir kaynak olduğunu belirtti. Türkiye'nin her köşesinde çalışan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Mustafa Güral, yeni Cumartesi Pazar Yeri'nin Akhisar'a yakışan bir yer olduğunu söyleyerek, 106 sebze-meyve tezgahı, 5 balık ve 5 peynir tezgahı, 7 kuru gıda ve 35 tuhafiye-manifatura-ayakkabı ürünlerinin bulunduğu konsept pazar yerinin Cuma günü açılacağını ve tüm Akhisarlıları alışverişe davet etti. Ayrıca, 26 Aralık Salı günü Akhisar Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirilen kura işlemlerinin adil bir şekilde yapıldığını, kimsenin hakkının yenmediğini ve yedirilmediğini belirtti. 2013 yılında Cuma pazarında yaşanan usulsüzlüğü hatırlatarak, bu tür durumların tekrarlanmaması için titizlikle çalıştıklarını vurguladı.