TÜGİK Konfederasyonu Yüksek İstişare Konseyi Yönetim Kuruluna seçilen Akhisarlı iş insanı Özkan Kalın, TÜGİK’in Ankara’daki kapsamlı ziyaret programına katıldı. 

TÜGİK Genel Başkanı Erkan Güral ile Konfederasyonun İstanbul, Ankara, Kütahya, İzmit, Diyarbakır, Akhisar, Kuşadası, Adana, Mersin, Konya, Marmaris, Van, Batman, Samsun, Bafra, Isparta, Eskişehir, Manisa, Gaziantep, Erzurum, Fatsa, Bandırma, Eskişehir, Tokat ve Amasya’dan gelen yönetim kurulu ve yüksek istişare konseyi üyeleri Ankara’da geniş çaplı ziyaretlerde bulundu. 

Sırasıyla Anıtkabir, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin ve ardından Ankara Ticaret Odası’nı ziyaret eden ekipte yer alan Batı Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Kalın, Akhisar'ın iş dünyasını Ankara'da temsil etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Genç İş İnsanları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral ve beraberindeki heyeti kabul etti. Heyette Akhisar temsilcisi olarak Özkan Kalın’da yer aldı. 

Ziyarette, iş dünyasının kurduğu sivil toplum kuruluşlarını çok önemsediklerini belirten Varank, ekonomik büyüme ve kalkınma özel sektörün önemine dikkat çekti. Her zaman iş dünyasının yanında ve destekçisi olduklarını belirten Varank, işbirliğinin önemine vurgu yaptı. 

BAKANLARI AKHİSAR'A DAVET ETTİ

Ziyarette, Türkiye ve Akhisar için neler yapabileceklerini değerlendirdiklerini kaydeden Özkan Kalın, üzerlerine düşen neyse yerine getirmeye hazır olduklarını vurguladı. Ege’nin incisi Akhisar’ı dünyaya tanıtma hedefinde olduklarını belirten Kalın, Bakanları Akhisar’a davet ettiğini ifade etti.