Cumhuriyet Halk Partisi’nde değişim çağrını yineleyen Grup Başkanı Özgür Özel, Akhisar’da düzenlenen ilçe kongresinde “Geç takımın başına derseniz geçerim” dedi. 

Akhisar’da iki adayın ilçe başkanlık yarışı verdiği kongreye katılan CHP Grup Başkanı Özgür Özel, seçim öncesi salonda bulunan partililere seslendi. 

Konuşmasının başında genel seçim sonuçlarına değinen Özel; “Akhisar’da girdiğim her dükkan, çaldığım kapıda sizin dostluğunuzu ve desteğinizi görmüş bir kardeşiniz olarak hepinizi selamlıyorum. Zor bir konuşma ama önce bir seçime girdik yüzde 48 oy aldık onu irdeleyeceğim. Ama yüz üzerinden 48 iş yapmadık. Bazıları yüzde 80’di, bazıları yüzde 20’ydi. İstediğimiz sonuca ulaşamadık. Yaptığımız doğru işleri kendi içinde eksikleri olabilir. Doğru yaptıklarımızı görmezden gelirsek kendimize haksızlık etmiş oluruz. Her şey Akhisar’daki sizin inancınız ve çalışkanlığınız gibi olsaydı bugün daha iyi noktada olacaktık. 

Parti içinde bir değişim tartışması var. Bunu mümkün olan en nezaketli en kararlı bir şekilde devam ettirmemiz lazım. Zira bu işi sadece genel başkanın değişmesine indirgersek ona da haksızlık etmiş oluruz. Sadece onun ekip arkadaşlarına, önceki dönem MYK üyelerinin değişmesini sağlayacak olursak at gözlüğü takmış oluruz. Esas mesele  hepsini ele alacak, özeleştiri yaparak sonucunda gerekiyorsa gökten göktaşı düşüp genel başkan adayı çıkmayacak. Elbette içimizden bizden biri olacak. Ama ayet yok, illa birisi olacak diye bir şey yok. 

Özgür kardeşiniz olarak meslektaşlarının ve üyelerinin her zaman desteğini almış, birlikte yol yürüdüğü bir kişiye dirsek göstermemiş, sırt çevirmemiş, örgütünün ve partisinin mevzuatı dışında bir şey yapmamış, sizi ne Süleyman Soylu’nun ne Hulusi Akar’ın ne de Tayyip Erdoğan’ın karşısında yüzünü yere eğdirmemiştir.

 Bir evladınız olarak 81 ildeki üyelerimiz ve delegelerimiz olarak derseniz ki Özgür Özel orta sahadasın oradayım, kaledesin, savunmadasın, biz oynayacağız top toplayacaksın derseniz oradayım ama geç takımın başına derseniz sizin desteğinizle oradayım, helallik almaya geldim” dedi.