Akhisar’da hizmet veren Özel Pinokyo Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde “Meslekleri Tanıyalım” etkinliği kapsamında bu kez gazetecilik konusu işlendi. 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile, Akhisar Press Haber imtiyaz sahibi ve yayın yönetmeni Mustafa Özdemir, Pinokyo Kreş ve Gündüz Bakımevi Uğur Böcekleri sınıfı öğrencileri ile bir araya geldi. 

Gazetecilerin kamuoyunu aydınlatmak ve bilgilendirmek üzere meydana gelen ekonomik, siyasal, kültürel, adli ve benzeri olaylarla ilgili bilgi toplayan ve bunları basın yayın organları aracılığıyla topluma aktaran kişiler olduğunu ifade eden Mustafa Özdemir, haber yaparken kullandıkları cihazları öğrencilere tanıttı. Sınıftaki tüm öğrenciler ile birlikte fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekimini gösteren Özdemir, program sonunda hatıra fotoğrafı çekildi. 

Konu ile ilgili 10 Ocak Gazeteciler Gününde bu etkinlikte kendilerine yer verdiklerini için Pinokyo Kreş ve Gündüz Bakımevi’i kurumuna teşekkür eden Mustafa Özdemir; “Bizleri bu özel günümüzde unutmadığınız ve öğrenciler ile bir araya getirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Gazetecilik mesleği tüm Türkiye’de olduğu gibi Akhisar’da da bizler en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonrada tarafsız şekilde haberlerimizi kamuoyuna aktarmaya devam edeceğiz” dedi.