İlçemizde bulunan tüm okulların okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları ile deprem yardımları konulu toplantı Akhisar Gençlik Merkezinde yapıldı. Akhisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin OKTAY, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM ve Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet KILIÇ başkanlığında yapılan toplantıda depremin ilk gününden bugüne kadar yapılan çalışmalar ve bundan sonraki süreçte yapılması planlanan konular görüşüldü.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Akhisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin OKTAY; Akhisar Kaymakamlığı AFAD koordinasyonunda oluşturulan deprem komisyonu olarak, deprem yardımlarının hem Akhisar Kapalı Spor Salonu’nda hem de Akhisar Gençlik Merkezi’nde toplama kararı aldıklarını, Gençlik Merkezi’nin 7 gün 24 saat açık olduğunu, yardımda bulunmak isteyenlerin, istedikleri saatte yardım edebileceklerini ifade ettiler.

Şuanda elzem ihtiyaçların kuru gıda, konserve, temizlik malzemeleri, çocuk, kadın ve erkek iç çamaşırı, çorap, çocuk bezi, kadın ve erkek kullanılmamış kıyafetleri, çay, şeker, kahvaltılık malzemeler, elektrikli ısıtıcı, nevresim takımı, yastık, yastık kılıfı, kadın erkek ayakkabısı olduğunu belirttiler. Toplantıda söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM; depremin yaşandığı ilk saatlerden itibaren Devletimizin tüm kurumları ile her türlü hizmetini depremzede vatandaşlarımıza sunduğunu ve hala sürdürdüğünü, necip milletimizin yardımlarını esirgemediğini, Akhisar’da da tüm okul müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmenler, veliler ve öğrenciler ile her türlü yardım hizmetinde görev aldıklarını, AFAD koordinasyonunda deprem bölgelerine 60’a yakın tır malzemenin Akhisar halkının desteği ile gönderildiğini, bu süreçte eğitim ordusunun her aşamada destek verdiğini ifade etti. Zeynep Gülin Öngör MTAL’nin 2 seyyar mutfağının hala hizmette olduğunu, Kayhan Ergun MTAL’nden 130’a yakın sobanın deprem bölgesine gönderildiğini, 250’ye yakın soba üretiminin devam ettiğini, soba kampanyasının sürdüğünü söyledi.

ERDEM, Akhisar’da yardım kampanyasında gönüllü bir şekilde görev alan tüm personele ve deprem bölgelerimize giderek yardımda bulunan ekiplere teşekkür etti. Bu süreçte, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarının aktif bir şekilde çalıştıklarını, aynı çalışmayı okullarımızda sürdürmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ve yapmış oldukları destek ve emekleri için de teşekkürlerini ileterek okul aile birliği başkanlarının yardımlarını Gençlik Merkezi’ne de getirebileceklerini sözlerine ekledi. En son söz alan Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet KILIÇ; zor bir durumla karşılaşıldığını, bu süreçte herkesin elini taşın altına koyduğunu, gerek orada bulunan depremzedelere, gerekse Akhisar’a gelen depremzedelerimize yardımların devam ettirilmesinin öneminden bahsederek emeği geçen ve katkı sağlayanlara teşekkürlerini iletti ve toplantı sona erdi.