1-ÜÇ MERHUM AĞABEYİM

                               1973-1977 yılları arasında Akhisar Belediye başkanlığı yapan Mustafa Abut, senatör adayı olunca başkanlığı  bıraktığı Adil Alpman ve belediye Yazı İşleri Müdürü Ahmet Cevdet Sıdal (Ahmet Galafat) eski belediye binası önünde.
                              Rahmetli babam, Talip Akyüz (Nalıncı Galip), hayatımın bu günlere gelmesinde çok emeği geçen rahmetli eniştem Manifaturacı Ahmet Akman, ve özellikle CHP saflarında görev yaparken, bana sahip çıkan ve çok şey öğrendiğim, belediye başkanlığı döneminde Meclis üyeliğini yaptığım Mustafa Abut; hayatımın her döneminde her açıdan rehber aldığım kişilerdir. Her üçünü de rahmet anıyorum.
                           Aynı arasta da,Merkez Çarşı da  ben manifaturacı tezgahtarı olarak görev yaparken, Soğuk Tulumba mevkiinde elektrik malzemeleri satan Adil Alpman ağabeyim ile CHP’den  Belediye Meclis Üyeliği yaptık.
                         Yıllarca Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü,Nikah Memurluğu ve Hürriyet ve Yeni Asır gazetelerinin Akhisar muhabirliği yapan,  Ahmet Cevdet Sıdal (Ahmet Galafat). Rahmetlik olduktan sonra Demokrat İzmir ve Günaydın muhabirliğime, davet alarak Hürriyet muhabirliğimde ilave oldu.(Hürriyet’te çalışmak için Demokrat İzmir ve Günaydın gazeteleri idarelerinden izin aldım.)Ahmet ve Adil ağabeylerimi de rahmet anıyorum.

2-CHP’DE YILLAR ÖNCEKİ DEMOKRASİ VE HOŞGÖRÜ

                     CHP’de Belediye Başkalığına aday adayı olan 6 kişi önseçimin yapıldığı Misak-ı Milli İlkokulu’nun bahçesinde. (Soldan sağa), Cemil Güney, Mehmet Serin, İbrahim Doğançay,  Ahmet Ümekkan, İsmail Boncuklu ve Mustafa Teldemir. Yapılan önseçimde Cemil Güney ilk sırayı alarak CHP’nin belediye başkan adayı olmuştu.
                    CHP’de 50 yıla yakın bir zaman  öncesi yaşanan demokrasi ve  birbirlerine başarı  dileyen 6 hoşgörülü  insan. Bu 6 kişiden  ne yazık ki  sadece  İbrahim Doğançay ve İsmail Boncuklu hayattalar. Cemil Güney, Mehmet Serin, Ahmet Ümekkan ve Mustafa Teldemir’e rahmet dilerken, İbrahim  Doğançay ve İsmail Boncuklu’ya  uzun ömür ve sağlıklar diliyorum.