Türkiye Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Akhisar Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral, Akhisar'ın balık pazarlarının tüm Türkiye genelinde temizlenip tüketicilere sunulan tek pazar yeri olduğunu belirtti.

Güral, 2023-2024 sezonlarının tüm pazarcılara ve tüketicilere hayırlı olması dileğiyle, Akhisar'ın balık pazarlarını güncelleyerek, balıkçı esnaflarının tezgahlarını yenileyerek, güvenilir ve temiz bir alışveriş ortamı sunmaya devam ettiklerini ifade etti.

Balık Pazarlarında Güvende Alışveriş

Güral, Akhisar'da balık pazarlarının tüketicilere güvenli ve günlük balık alışverişi yapma olanağı sunduğunu belirtti. Taze balığın sağlık açısından oldukça faydalı olduğuna dikkat çeken Güral, taze balık alışverişi yaparken mahalle aralarında ne zaman tutulduğu belirsiz ve hangi soğuk hava deposundan geldiği belli olmayan balıklardan kaçınılmasını önemle vurguladı. Balığın hassas bir ürün olduğunu söyleyen Güral, bayat balık tüketmenin ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğini belirtti.

En Kaliteli ve Güvenilir Balık Akhisar Pazarlarında

Mustafa Güral, "Akhisar Pazar yerlerindeki balık, en taze ve günlük olarak sunulan balıktır. Kesinlikle güvenilir ve temiz bir alışveriş yapmak isteyen tüketiciler için Akhisar Pazar yerleri adres olmalıdır" dedi. Güral, tüketicilerin herhangi bir şikayet durumunda Zabıta Müdürlüğü ve Pazarcılar Odası'na başvurabileceğini sözlerine ekledi.