Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Akhisar'da esnafı ziyaret etti.

İzmir'den Yalova'ya gitmekte olan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Akhisar'a gelerek esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla görüştü. 

Manisa İl Başkanı Gülnur Efe, yönetim kurulu üyeleri, ve ilçe başkanları ile Akhisar'da esnaf ziyareti yapan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür merkezi önündeki Kafe Koop'te gazetecilere açıklamalarda bulundu. Muharrem İnce;" Geçende Muğla’da burada rant ittifakı var demiştim. Marmaris’te de açıklamıştım. Ruhsatı belediye muhalefetten veriyor. ÇED raporunu iktidar veriyor. Ortaklaşa götürüyorlar yani. Marmaris’in 15 yıl belediye başkanlığını yapmış arkadaşımız Ali Acar partimizin meclis üyesi. Bunu açıkladıktan sonra Ali Acar’ın otelini muhalefet belediyesi oteli mühürlemiş. Buradan belediye başkanına 24 saat süre veriyorum. İntikam ve kinle belediyecilik yapılmaz. Çok kısa sürede bütün parti meclis üyeleriyle oraya geleceğim. Senin verdiğin o ruhsatların önünde açıklama yapacağım. Seni ifşa edeceğim. Rant ittifakını bütün millete anlatacağız. Medya diz çökmüş. Allah'tan yerel medya var. Medyanın yüzde 85’ini iktidar ele geçirmiş, yüzde 15’i de muhalefette. Dün bana laf ediyor Merdan Yanardağ, bir soru soruyorum cevap veremiyor. Tekrar tekrar soracağım. Bütün CHP’li belediyeleri haraca bağladın mı? Mudanya Belediyesini açıkladım.  Palavrayı bırak. Seçim gecesi nerede olduğumu şimdi sana para verenlere sor. Hangi belediyeden kaç para alıyorsun? Sizin AKP’den hiçbir farkınız yok. Yumruk aynı yumruk ne var ki el değişti. Saz yine aynı saz ne var ki tel değişti. Hepinizi bu millete ifşa edeceğim. Ne cumhur ne millet tek yol memleket. Siz bu millete yalan söylüyorsunuz. Altılı masaya sesleniyorum; AKP’ye benzediniz. AKP, 20 yıldır yolsuzluk yapıyor. Aynısını yapıyorsunuz. Marmaris’i, Bodrum’u, İzmir’i paylaşmışsınız buralarda ortak çalıyorsunuz.

Bu ülkenin akıla ihtiyacı var hurafeye değil. Bu ülkenin adil mahkemelere ve adalete ihtiyacı var. Bu ülkenin bir ahlaka ihtiyacı var. Ahlakı yeniden tesis etmemiz lazım. Hırsızlık dizboyu, Türkiye’yi bu cendereden çekip alacağız. İnsanüstü bir gayret ile çalışıyoruz. Dün Muğla’dan çıktım, bugün Akhisar’dayım. Akşama Yalova’da bitireceğim. Oradan yine devam edeceğiz. İç Anadolu ve bütün tarla ve sahilleri dolaşıp milletimizle dertleşeceğiz ve bunları anlatacağız.

Erdoğan, sizin cebinizden paraları aldı ve bankaların kasasına koydu. Bankalar geçen yıla göre ilk altı ay yüzde 400 kar etti. Türkiye’nin en büyük faizcisi Erdoğan’dır. Bunun Nas dediğine inanmayın. Sizden paraları alıp bankaların kasasına koydu. 12 liradan dövizi olan yatırdı. Bugün dolar 18 lira, bunun yüzde 50 artışının yüzde 17’sini banka, yüzde 33’ünü hazine ödeyecek. Hazinenin ödemesi demek hepimizin cebinden para çalınması demektir. Böyle bir kar yok. Bu bir soygun düzenidir. Erdoğan, bankalar aracılığıyla milleti soyuyor. Bunu ona yedirmeyeceğiz.