TMMOB Mimarlar Odası Akhisar Temsilciliği, 18 Kasım 2023 Cumartesi günü Ragıpbey Mahallesi'ndeki temsilcilik binasında olağan genel kurul ve seçim toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya, bölgedeki mimarlar yoğun ilgi gösterdi. Divan Başkanlığını Tunay Özbek'in yaptığı seçimde, Mavi Liste ve Beyaz Liste olmak üzere iki grup yarıştı.

173 üyenin kayıtlı olduğu temsilcilikte toplam 92 oy kullanıldı ve 7'si geçersiz sayıldı. Mavi Liste 55 oy ile çoğunluğu kazanırken, Beyaz Liste 28 oy aldı. Seçim sonucunda, Mavi Liste'den Gülden Şataf Erhun Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Diğer yönetim kurulu üyeleri Hazel Şen Sekreter Üye, Ayşegül Aydar Özsu Sayman Üye, Duygu Berkama ve Oğuzhan Kanat ise Üye olarak görev aldılar.

Bu seçim, Akhisar Temsilciliği'nin gelecek dönemdeki faaliyet yönünü belirleyecek ve mimarlık mesleğinin bölgedeki gelişimine katkı sağlayacak. Yeni yönetim, mesleki standartların yükseltilmesi, üyeler arasındaki dayanışmanın artırılması ve bölgesel mimari projelerin desteklenmesi gibi konularda çalışmalar yürütecek.

Mavi Liste

Asil Üye

Gülden Şataf Erhun

Hazel Şen

Ayşegül Aydar Özsu

Duygu Berkama

Oğuzhan Kanat

Yedek Üye

Mustafa Barışık

Zeynep Daraman

Ceyhun Berk Alpak

Hatice Merve Babalı

İbrahim Alperen Öğüt

173 üyenin kayıtlı olduğu Akhisar Temsilciliği'nde 7'si geçersiz olmak üzere toplam 92 oy kullanılmıştır. Mavi Liste 55 oy, Beyaz Liste 28 oy almıştır. Kazanan yönetim kurulu üyeleri kendi aralarında yaptığı görev dağılımında:

Gülden Şataf Erhun, Yönetim Kurulu Başkanı

Hazel Şen, Sekreter Üye

Ayşegül Aydar Özsu, Sayman Üye

Duygu Berkama ve Oğuzhan Kanat, Üye olarak seçilmiştir.