Millî Eğitim Bakanlığı, öğrenci ve öğretmenlere destek olmak için ücretsiz kaynak kitap dağıtımını sürdürüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 2003 yılından bu yana öğrencilere ders kitaplarının ücretsiz dağıtımı ile birlikte yeni bir adım daha attı. 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında ücretsiz dağıtılan ders kitaplarının yanı sıra yardımcı kaynaklarında ücretsiz bir şekilde dağıtımına devam ediliyor.

Bu kapsamda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi okullarda öğrenim gören 8. sınıf ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilere ulaştırılmak üzere, ortaokullarda 8. sınıf düzeyindeki öğrencilere 3 kitap, ortaöğretim kurumlarında ise 9, 10, 11 ve 12. sınıf düzeyindeki öğrencilere TYT Hazırlık, AYT Hazırlık, YDT Hazırlık, Deneme Sınavları ve Dört Dörtlük Konu Pekiştirme Testleri, YKS Yeterlilik Testleri adlarında toplam 36 çeşit Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen kaynak kitaplar dağıtılmaya başlandı. Ayrıca basılı olarak öğrencilerin istifadesine sunulan kaynak kitaplara yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinden dijital olarak da ulaşılabiliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM, Çağlak Anadolu Lisesi öğrencilerine kaynak kitaplarını vererek onların heyecanına ve mutluluklarına ortak oldu. Öğrencilerden bu fırsatı çok iyi değerlendirmelerini isteyerek, derslerinde başarılar diledi. Milli Eğitim Bakanlığımız, eğitimde fırsat eşitliği çerçevesinde öğrencilerin derste işledikleri konuları pekiştirmeleri, uzaktan eğitim sırasında ortaya çıkan öğrenim kayıplarının telafisi ve öğrenme süreçlerine katkı sağlanması amacıyla geçen yıl başlattığı tüm kademe ve sınıf seviyesinde hazırla nan yardımcı kaynak destek paketini öğrenci ve öğretmenlerin istifadesine sunmaya 2022-2023 eğitim öğretim yılında da devam ediyor. Her zaman öğretmen, öğrenci ve velilerin yanlarında olmaya devam edeceklerini, yapılan çalışmaların ailelerin ve öğrencilerin çok memnun olduğunu, hem öğrencilerin hem de ailelerin yüzlerini güldürdüğünü ve bu konuda olumlu dönüşler aldıklarını sözlerine ekledi.