Akhisar Millet İttifakı ilçe Başkanları Akhisar’da mahalleleri ziyaret ederek vatandaşların sıkıntılarını dinlemeye devam ediyor.

Akhisar Millet İttifakı ilçe Başkanları Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akhisar İlçe Başkanı Umut Çavuş, Demokrat Parti Akhisar İlçe Başkanı Mehmet Kara, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Akhisar İlçe Başkanı Erhan Tepe, Gelecek Partisi Akhisar İlçe Başkanı Yaşar Artar, İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Halil Korkmaz, Saadet Partisi Akhisar İlçe Başkanı Hakkı Kuzum ve kadın kolları ve gençlik kollarıyla Akkocalı, Hamit, Kavakalan ve Yayakırıldık mahalleleri halkıyla buluştu. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akhisar İlçe başkanı Umut Çavuş mahalle ziyaretleri sırasında, “Deprem üzerinden siyaset yapmak istemiyoruz ama bu ülke deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın çektikleri zorlukları görmezden gelemeyiz bugün orda geride kalanlar maalesef bir çadıra muhtaç diyen Çavuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına bir çadır veremeyecek kadar aciz mi haşa bütün milletimiz seferber oldu tek yürek oldu dedi. 

Çavuş, “Hak eden yöneticiler iş başında değil sadece saraya biat eden yöneticiler iş başında liyakate dayalı değil sadakate dayalı yöneticiler görev başında diyerek sözlerine devam etti. Binlerce evimiz yıkıldı bir kişi istifa etmedi diyen Çavuş maalesef AKP iktidarı yönetme kabiliyetini yitirmiştir.” diyerek sözlerine devam etti. 

‘HALK MEVCUT YÖNETİMDE ÖNEMSENMİYOR’

Umut Çavuş, “Ziraat Bankası’nın destek olmasını gereken çiftçilerimiz yerine Yıldırım Demirören’e medya şirketine kredi veriyor. Çiftçiye kredi vermeyen Ziraat Bankası medya şirketine kredi vermesinin çiftçi halkının mevcut yönetimde önemsenmediği noktasına vurgu yapan Çavuş Millet ittifakı iktidarında çiftçiye devletin bütün imkanları açılacak mazotu, gübreyi, tohumu yarı yarıya alınacak dedi. Devletin çiftçisini desteklemesi gerekiyor.” dedi.

‘BU ÜLKENİN KURTULUŞU PARLAMENTER SİSTEMDİR’

Mevcut sistemi de eleştiren Çavuş, “Bu ülkenin kurtuluşu parlamenter sistemdir, bu ülke en başarılı dönemlerini koalisyonlarda yapmıştır. Kıbrıs’ın alınması terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın ülkeye getirilmesi koalisyon dönemlerinde gerçekleştirilmiştir diyerek sözlerine devam etti. Ortak akılla ülkeyi yönetmek onların da dediği gibi çok da kötü değildir. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin maalesef ki denetleme yetkisi elinden alınmıştır. Bizlerin seçtiği vekil bizim haklarımızı savunamaz durumda ama umudu karartmıyoruz bir şeyleri değiştirmek istiyorsak hep birlikte değiştireceğiz diyen Çavuş burada önemli olan birlik ve beraberliğimiz.” dedi

Çavuş sosyal devlet anlayışını Millet İttifakı belediyesi olan Akhisar Belediyesi üzerinden Millet İttifakının ülkeyi yönetim anlayışının anlattı. “Nasıl ki en ufak problemlerini en kısa sürede çözüme ulaştırılıyorsa Millet İttifakı iktidarında da çiftçinin, kadının, öğrencinin, işçinin, emeklinin problemlerini çözüme ulaştıracağımızın sözünü veriyoruz   Belediye seçimlerinde siz halkımıza verilen vaatleri dört senelik bu süreçte Akhisar Belediye Başkanımız Besim Dutlulu yerine getirdiyse Millet İttifakı 13.Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’da tüm Türkiye için sözünü verdiği vaatleri yerine getirecek dedi.

Saadet Partisi Akhisar İlçe Başkanı Hakkı Kuzum Millet İttifakının fedakarlıklarla yaptıkları dokuz ana başlık yetmiş beş alt başlık iki bin beş yüz projeyle altı parti mutabakat imzaladı dedi. Dokuz başlığın birincisi hukuk, adalet, yargı diyerek başlıca mutabakat metninden söz etti.

Hakkı Kuzum “Bu ülkede barış ve kardeşlik istiyorsak 14 Mayıs var olma mücadelesinde ya demokrasiyi seçeceğiz ya diktatörlüğü seçeceğiz. Her seçimin kendi içinde önemi vardır ama bu seçim cumhuriyetin yüzüncü yılında çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğini ilgilendiren çok çok kritik bir seçim diyerek sözlerine devam eden Çavuş bu seçimde sizlerden cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek olmanızı rica ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Yapılan açıklamaların ardından Millet İttifakı ilçe başkanlarıyla vatandaştan gelen soruları yanıtladılar.