Meteoroloji otoritelerinin son değerlendirmelerine göre, Çanakkale, Balıkesir, Manisa ve Akhisar çevrelerinde bugün akşam saatlerinden itibaren kuzeyden gelen soğuk hava nedeniyle yağmur şeklinde devam eden yağışların karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşeceği öngörülmektedir.

Çanakkale'nin kuzey ve iç kesimleri ile Balıkesir'in yüksek kesimleri, Manisa'nın yüksek kesimleri ve Akhisar'da yarın (09 Aralık 2023 Cumartesi) orta kuvvette kar yağışları beklenmektedir. Özellikle Balıkesir'in doğu kesimlerinde (Susurluk, Bigadiç, Sındırgı ve Dursunbey) yoğun kar yağışı yaşanması öngörülmektedir.

Çanakkale, Balıkesir, Manisa ve Akhisar'ın yüksek kesimlerinde (rakımı 400 metre ve üzerinde) bu gece ve yarın gece sıcaklıkların sıfırın altında olması bekleniyor. Bu durum, buzlanma ve don olaylarını beraberinde getirebilir.

Kar yağışı ve yüksek kesimlerde beklenen düşük sıcaklıklar, karayollarında ulaşımda aksamalara, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara neden olabilir. Bu sebeple, ilgililerin, sürücülerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir. Trafikte seyir halinde olanlar, hava koşullarına uygun şekilde hareket etmeli ve gerekirse seyahat planlarını gözden geçirmelidirler.

*bu haber metni yapay zeka tarafından oluşturulmuştur.

Ekran görüntüsü 2023-12-08 163730

Editör: Mustafa Özdemir