2021/2022 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte tüm ülkelerde  olduğu gibi ülkemizde de içerisinden geçilen salgın döneminde okul ve kurumların daha sağlıklı ve temiz ortamda eğitim öğretime  devam etmesi adına Milli Eğitim Bakanlığı desteğini hissedilir bir şekilde arttırdı.

Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem “ Bu yıl eğitim öğretim süreci başladığı andan itibaren okullarımıza, kurumlarımıza üçüncü kez temizlik , mal ve malzeme dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Okul ve kurumlarımızın daha temiz ve sağlıklı bir ortamda eğitim öğretime devam etmeleri için Bakanlığımız her türlü desteği veriyor. Şu ana kadar sadece anaokulu, ilkokulu ve ortaokullarımıza 351.700,00 tl lik temizlik mal ve malzemesi alımı gerçekleştirilmiştir. Diğer kurumlarımızın da ayrıca ödenekler gönderiliyor. Bunun yanında yine anaokulları, ilkokul ve ortaokullarımıza 126.200,00 tl kadar kırtasiye desteğinde bulunuldu. Her mahallede bir anasınıfı sloganıyla çıkılan yolda da anasınıfı yapımlarında kullanılmak üzere boya, laminant, parke, elektrik malzemeleri için 88.000,00 tl kadar yapım onarım, mal ve malzeme desteğinde bulunuldu.

Gelen tüm destekler geciktirilmeden okul ve kurumlarımıza ulaştırılmıştır. Öğrencilerimizin daha güzel şartlarda eğitim öğretime devam etmesi, eğitim öğretime katılım oranının arttırılması, verimin yükseltilmesi açısından çalışmalar hız kesmeden devam edecektir. Anaokulu, İlkokul, ortaokullarımıza yapılan destekler dışında Liselerimize, Halk Eğitimi Merkezimize, Mesleki Eğitim Merkezimize, Din Öğretimine bağlı okullarımıza da her türlü destek ayrıca yapılmaktadır.” dedi.