Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Tütün Eksperliği Yüksekokulu 45.dönem ve Akhisar Meslek Yüksekokulu 21. dönem mezunları coşkulu bir törenle uğurlandı.

Akhisar yerleşkesinde gerçekleştirilen törene Akhisar Kaymakamı Murat KÜTÜK, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa KAZAZ, Tütün Eksperliği Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Rana KİBAR, Akhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kadir AY, İlçe Emniyet Müdürü Sayım BAŞARAN, İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Ali Galip KOCAMAN, MCBÜ Salihli MYO Müdürü Prof.Dr. Cihangir ALACA, MCBÜ Kırkağaç MYO Müdürü Prof.Dr. Ali KONURALP, MCBÜ Rektör Danışmanı Doç.Dr. Fehmi BARDAK, MCBÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ahmet ÇETİN, Akhisar Meteoroloji Müdürü Selçuk KÖROĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet KILINÇ, Akhisar Kent Konseyi ve Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Hasan Ali MEN,; Ticaret ve Sanayi Odasından Genel Sekreteri Mustafa HELVACIOĞLU, Meclis Başkanı Özkan KALIN, Yönetim kurulu üyesi Tufan KAYIŞ, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından tebrik mesajlarının okunmasıyla mezuniyet törenine geçildi. Akhisar Meslek Yüksekokulu mezunları adına 21. Dönem okul ikincisi Bilgisayar Programcılığı Programından Ahmet AVCU ve Tütün Eksperliği Yüksekokulu mezunlarına adına 45. dönem okul birincisi Talha CANITEZ okullarını derece ile bitirmiş olmanın mutluluğu ve gururunu yaşadıklarını söylerken; bu başarının elde edilmesinde kendilerine destek olan öğretim elemanlarına, ailelerine ve arkadaşlarına teşekkür etti.

Akhisar Meslek Yüksekokul Müdürü Prof.Dr. Kadir AY, Ailelerinin gözbebeği, 214 öğrenciyi mezun ettiklerini ve onların mezuniyet sevincini paylaştıklarını; 30 yılı aşkın süredir ülkemizin ve bölgemizin köklü üniversiteleri arasında yer alan ve bünyesinde bulundurduğu Akhisar Meslek Yüksekokulu ile “Zeytinin başkenti” Akhisar’da 2001 yılından itibaren 5000 metrekare kapalı alan ile 7 programda ülkemize ve bölgemize hizmet etmenin gururunu yaşadığını söyledi. Mezunlara “Bu tecrübe ve birikimin verdiği güvenle yetiştirdiğimiz sevgili mezunlarımız, bugün gurur gününüz olduğu kadar ayrılık gününüz de. Hepiniz ayrı ayrı yerlere gideceksiniz. İşinizi severek yapın, insanları ve mesleğinizi sevin. Başarılı gelecek nesillerin yetişmesinde de payınız olsun. Sizlerin Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, bayrak ve memleket sevdalısı olduğunuzdan hiç şüphemiz yoktur. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında ülkemizin her açıdan yükselişi sizlerin katkısı ile olacaktır. Türkiye Yüzyılı hedeflerimize ulaşmak için üzerinize düşeni yapmak için gayret edin. Yolunuz ve bahtınız açık, kısmetiniz bol, başarılarınız daim olsun” dilekleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Tütün Eksperliği Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Rana KİBAR, 6 Şubat depremleri nedeniyle maalesef bu yıl buruk bir mezuniyet töreni gerçekleştirmekteyiz. Hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. 30 yıllık geçmişe sahip üniversitemizde 45. dönem mezunlarını bugün uğurlayacağımız Tütün Eksperliği Yüksekokulunun alanında Dünyada tek olduğunu ve mezunlarına “Tütün Teknoloji Mühendisi” unvanı verildiğini belirtmek isterim. Bu sebeple böyle özel günler biz yöneticiler ve akademisyenler için daha da gurur kaynağı olmaktadır. Yeni mezunlarımızın da Dünyaya açılan meslektaşlarını örnek alarak mesleklerinde daha da başarılı olacaklarından hiç şüphemiz yoktur. Mezunlara “Bugün sizler için öğrencilik hayatının son günü gibi görünse de öğrenmemin hayat boyu sürdüğü gerçeğini unutmadan yolunuza devam edeceğinizden hiç şüphemiz yoktur. Bundan sonraki yaşamınızda Ülkesine bağlı, milli değerlerini önemseyen ve savunan bireyler olarak yürüyeceğiniz hayat yolunda sizlere başarılar dilerim” dilekleriyle konuşmasını sonlandırdı. 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa KAZAZ, öğrenci odaklı bir yönetim yaklaşımıyla, tüm birimlerimizde akademik ve sosyal etkinlikler ile eğitim öğretimde öncü bir rol üstlenen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet ATAÇ’ın tüm mezunlarımıza, ailelerine, konuklarımıza, akademik ve idari personelimize en derin selamını ve mezuniyet tebrik mesajını ileterek başladığı konuşmasında öğrencilerimizin mezun durumuna gelmesinde büyük bir özveri ile çalışan öğretim elemanlarına şükranlarını sunduğunu söyledi. Mezunlara hitaben “ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. Bu gerçeği büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Bütün Umudum Gençliktedir.” ifadesiyle ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyoruz ki sizler de bu umutları ve güveni asla boşa çıkarmayacak, ülkemizin ulaşmış olduğu bu çağdaş, demokratik ve uygarlık düzeyindeki yerini daha da ileriye taşımada üzerinize düşen görev ve sorumlulukları tam olarak yerine getireceksiniz. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi tebrik eder, hayatınızın bu yeni döneminde başarı, sağlık ve mutluluğun her zaman yanınızda olmasını diliyor, bugünlere kadar her türlü fedakârlığı göğüsleyerek sizleri yetiştiren ailenizi, Üniversitemizi ve Cennet Vatanımızı unutmamanızı talep ediyor, hepinize bundan sonraki hayatınızda üstün başarılar dilerim” dilekleriyle konuşmasını sonlandırdı. 

Konuşmaların ardından Akhisar Kaymakamı Murat KÜTÜK tarafından mezuniyet törenine olan katkılardan dolayı Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Meclis Başkanı Özkan KALIN ve ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Tufan KAYIŞ’a teşekkür belgesi takdim edildi. Ardından okullarını ve bölümlerini derece ile bitiren öğrencilere başarı belgelerinin verilmesine geçildi.

Tütün Eksperliği Yüksekokulu birincisi Talha CANITEZ ve Akhisar Meslek Yüksekokulu ikincisi Ahmet AVCU’nun mezuniyet kütüğüne plaketlerini çakmalarının ardından dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından başarı belgeleri verildi.  

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni tüm mezunlara öğretim elemanları tarafından temsili mezuniyet belgelerinin verilmesi ve kep atma töreni ile sonlandırıldı.