Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de Valiler Kararnamesi yayımlandı. Kararnameye göre 57 ilin valisi değişti. Bu atamalar kapsamında Giresun Valisi olarak görev yapan Enver Ünlü, Manisa Valisi olarak atandı. Peki Yeni Manisa Valisi Enver Ünlü kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de Valiler Kararnamesi yayımlandı. Kararnameye göre 57 ilin valisi değişti.  Bu atamalar kapsamında Giresun Valisi olarak görev yapan Enver Ünlü, Manisa Valisi olarak atandı. Manisa Valisi Enver Ünlü kimdir? Enver Ünlü kaç yaşında, aslen nereli? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. İşte Enver Ünlü hakkında tüm merak edilenler..

ENVER ÜNLÜ KİMDİR?
20 Şubat 1971 yılında Çorum ili Bayat İlçesinde doğdu. İlkokulu memleketinde, Liseyi Ankara Atatürk Öğretmen Lisesinde, Üniversiteyi Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okudu. 1992 yılında mezun olduktan sonra 1993 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanan Enver Ünlü, 3 yıllık Kaymakam adaylığı boyunca Tokat Reşadiye ve Çankırı Yapraklı'da Kaymakam Vekilliği yaptı. 8 ay boyunca İngiltere'de Mesleki ve Yabancı Dil Eğitimi amacıyla bulundu.

Adaylık sürecini tamamlayan Ünlü sırasıyla Samsun Asarcık, Malatya Pütürge, Hatay Yayladağı, Diyarbakır Ergani, Kayseri Develi, İstanbul Avcılar, Bursa Osmangazi Kaymakamlığı, Iğdır Valiliği ve Giresun Valiliği görevlerinde bulundu.

Ünlü, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Manisa Valiliğine atandı.

Vali Enver Ünlü evli ve 3 çocuk babasıdır