Kurum ve kuruluşların makamlarında kullanılan bayrak türüne makam bayrağı adı verilmektedir. Farklı teknik kullanarak üretilir. Genellikle dikdörtgen şeklinde tasarlanmaktadır.

Makam bayrakları, devlet ya da milletleri temsil etmesi için de tasarlanabilmektedir. Ayrıca bir teşkilatın da sembolü olarak tasarlanabilmektedirler. Ancak genel olarak kullanıldıkları alanı temsil etmesi için tercih edilmektedirler.

Makam bayrakları genel olarak, kamu ve özel kurum ve kuruluşlarının makam bayrağı tercih edilmektedirler. Görsel açıdan son derece estetik bir görünümü bulunur. Direk üzerine yerleştirilmiş halde bulunur. Temsil ettiği alan ve yüklenen anlama binaen kaliteli bir şekilde üretilmektedirler.

Makam Bayrağı Çeşitleri Nelerdir?

Genel olarak makam odalarında kullanılan makam bayrakları, standart ölçü ile üretilmektedir. Ancak yine de bazı kullanıcılar, kullanılacak malzemenin kalitesi ve bayrağın ölçüleri üzerinde değişiklik olmasını talep edebilmektedirler. Bu neden ile de makam bayrakları çeşitlene bilmektedir.

Gönder Bayrak Nerede Kullanılır?

Resmi ya da özel kurum ve kuruluşların bina girişlerinde kullanılan bayrak türüdür. İp yardımı ile göndere çekildiği için gönder bayrak tabiri kullanılmaktadır. Göndere bayrak çekme, bayrağın dalgalandırılacağı direğin en üst noktasına çekilmesi olarak kullanılmaktadır.

Özellikle milli bayram ile yas günlerinde ve resmî törenlerde gönder bayraklar kullanılmaktadır. Ayrıca okul, hastane karakol ve daha birçok kurum ve kuruluş da gönder bayraklar kullanılır.

Gönder bayraklar, bayrak direği üzerinde yer alan ipli sistem sayesinde direğin en üst noktasına çekilmektedir. Gönder bayrakların kullanıldığı yerler şu şekildedir;

  • Kamu ve özel kurumlar.
  • Törenler.
  • Büst yanları.
  • Benzin istasyonları ve holdingler.

Başta olmak üzere, ulusal ve uluslararası kurumların önlerinde de Türk bayrağı göndere çekilmektedir. En üstte yer alan Türk bayrağının yanında farklı kurumların logoları ya da diğer milletlerin bayrakları da dalgalana bilmektedir.

Gönder Bayrak Çeşitleri.

Genellikle bayraklar form olarak standarttır. Buna rağmen istenilen özelliklerde de üretilmesi mümkündür. Farklı tasarımlar ile hazırlanmış birçok gönder bayrak türü bulunmaktadır. Gönder bayrak seçenekleri için üretici firma ile iletişime geçmek son derece doğru bir adım olacaktır.

FLAMA Bayrak Hakkında Bilinmesi Gerekenler.

Türk bayrağına ya da firma logosuna yer verilen flama bayrakları kendi içerisinde farklı tasarımlara sahiptir. Gösterilerde ve kutlamalarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Flama Bayrak Fiyatları.

Tüm bayrak çeşitlerinde olduğu üzere flama bayrakların fiyatları da kalite, kumaş yapısı ve tasarım gibi nedenlerden dolayı değişiklik göstermektedir. Bu neden ile flama bayrak fiyatları hakkında net bir bilgi verilememektedir.