İlk 5ler:
Akhisar Bld: Doğukan-Can-Berkay-Yavuz-Gökhan
Nadir Gold İst Basket: Clark-Enes-Muhammed Ali-Tarik-James

Karşılaşmaya Donte Clark ve Muhammed Ali ile tempolu başlayan İstanbul Basket, arka arkaya bulduğu sayılarla üstünlüğü eline aldı. Doğukan'dan bulduğu üçlüklerle Akhisar öne geçmesini bildi. Son bölümde Enes ve Koralp'in uzak mesafeden kaydettiği sayılarla öne geçen İstanbul Basket, çeyreği 25-20 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Akhisar, Deniz ve Gökhan ikilisiyle başladı. İstanbul Basket ise Donte Clark'ın sekansıyla 10 sayılık sekansıyla farkı açtı. Bu dakikalarda üç sayı çizgisinden yüzdeli oynayan Akhisar, Ömer ve Deniz'in serisiyle farkın açılmasına izin vermedi. Son bölümün çekişmeli geçtiği ikinci çeyreği 46-45 İstanbul Basket önde tamamladı. 

Üçüncü çeyreğe pota altında Fatih'le iyi başlayan Akhisar, yakaladığı 7-0 seriyle üstünlüğü eline aldı. İstanbul Basket, skorda geri düşse de potaya gitmekte zorlanmadı ve arka arkaya iki hücumdan da sayıyla dönerek skoru yakın tutmaya devam etti. Son hücumda İstanbul Basket, Donte Clark ile yayın gerisinden üçlüğü kaydetti ve çeyreği de 61-59 önde tamamladı.

Son çeyreğe üç sayı çizgisinden Doğukan ve Deniz ikilisiyle etkili başlayan Akhisar, tempoyu da arttırarak sahada işleri istediği yere getirdi. Bu dakikaların da James White da devreye girdiği İstanbul Basket, savunmayı zorlanmadan geçti ve arka arkaya iki kritik basket kaydetti. Akhisar bu dakikalardaki dış hücum tercihinden hiç skor bulamadı. Son bölümde yaptığı iyi savunmayla rakibinin skor bulmasına izin vermeyen İstanbul Basket karşılaşmadan 76-74 galibiyetle ayrıldı. Akhisar son saniyede Doğukan Şanlı'nın üçlük denemesinden yararlanamadı.

Öne çıkanlar...
Akhisar Bld: Deniz Genç 19 sayı-10 ribaund, Doğukan Şanlı 15 sayı-6 asist, Ömer Sancaklı 13 sayı-4 ribaund
Nadir Gold İstanbul Basket: Donte Clark 30 sayı-7 ribaund-4 asist, Muhammed Ali Güneş 16 sayı-5 ribaund, James White 9 sayı-7 ribaund