Sağlık ve özel nedenlerim dolayısıyla köşeme uzun zamandır yazamadım. 

Akhisar sevdalısı olduğum için Akhisar’ın gündemini internet haberciliğinden ve dostlarımla görüşmelerimden devamlı takip ettim. İki kızım İzmir’de ikamet ettiği için, sık sık İzmir’e gittim. 4 ay önce dizlerime protez takılarak operasyon geçirdim. 

15 Şubat günü, AK Parti ilçe teşkilatında yapılan basın açıklamasına katıldım. Konuya vakıftım. Çünkü sosyal medyadan takip ediyordum. Basın açıklaması hakkında, hiçbir soru ve yorum yapmadım. Basın açıklamasının muhatabı belediye olduğu için, Belediye Başkanı Besim Dutlulu’dan randevu alarak, konu hakkında görüşlerini aldım. Bana detaylı bir şekilde açıklamalar yapıp, belgeler verdi. Araştırmalarımı derinleştirdiğimde Dutlulu’dan önceki dönemde Belediye Meclis üyeliği yapanlarında görüşlerini aldığımda şöyle dendi; “Bende gündemdeki konu olan çalınan malzemeler hakkında ifade vermiştim” Sosyal medyayı ve haber sitelerini takip eden kişiler, bu satırlarımı anlamışlardır kanısındayım. 

Yukarıda da belirttiğim gibi ben Akhisar sevdalısıyım. Akhisar’ıma bir çivi çakana duacıyım. Tabi ki yasalar çerçevesinde ve şeffaf olarak yapılması şartıyla. 

Siyasi partilerimizin program ve çalışmalarına saygılıyım. Fakat şuna inanıyorum ki merkezi hükümetlerin il ve ilçelerdeki yaptıkları yatırımlar, daima uzun vadede gerçekleşiyor. Örnek olarak Akhisar’ımızın yarım asırdır Sigara Fabrikası’nın durumu gibi. Demiryolumuz 3-5 yıl önce şehrin dışına taşındı, fakat ne yazık ki hala İstasyon binası tamamlanmış değil. Çevre yolumuz, Salihli, Gölmarmara, Kırkağaç ve Soma’dan çok sonra bitirilebildi. Şehrimizin tam ortasından geçen demiryolu kaldırıldı, o günden beri yerine Akhisar halkına hizmet edecek bir düzenleme yapılamadı. 

Ben kısır çekişmelerin “kayıkçı kavgalarının” şehrimize yapılacak hizmetleri geciktirdiğine inanıyorum. Bu yüzden Akhisar’ımızın kısa vadede çözülmesi gereken sorunlar ve yatırımlar için parti farkı gözetmeksizin, birlikte hareket edilmesine inanıyorum. Aktif bir kent konseyinin tüm siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeleri gerektiğine inanıyorum. Gönül öyle istiyor ki siyasi parti ilçe başkanları, belediye başkanı, sivil toplum örgütleri başkanları, devleti temsil eden kaymakamın başkanlığında her ay toplanarak bir veya iki gündem maddesiyle bir araya gelmeleri. 

Haldun AKYÜZ