Akhisar'ın sevilen okullarından Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu, yerli malı haftasını coşkuyla kutlamak amacıyla Fidancızade Zeytinyağı Fabrikası'nı ziyaret etti. Öğrencilere özel olarak düzenlenen gezi programı kapsamında, Akhisar'ın yerel ürünü olan zeytin ve zeytinyağının değeri, tanıtımı ve sağlık açısından önemi detaylı bir şekilde anlatıldı.

Zeytinyağı fabrikasının sahipleri Muhammed Adil Girgin ve Fatih Girgin, öğrencilere özel olarak ayrılan bölümde, zeytinlerin yıkama, ayıklama ve eleme süreçlerini detaylı bir şekilde açıkladılar. Çocuklar, zeytinin nasıl işlendiğini ve zeytinyağının üretildiği süreçleri büyük bir merak ve heyecanla izlediler. Zeytinyağının soframıza gelene kadar geçirdiği emek dolu yolculuk, öğrenciler tarafından dikkatle takip edildi.

Fabrika gezisinin ardından, öğrencilere Muhammed Adil Girgin, Fatih Girgin ve Ayben Girgin tarafından özel olarak hazırlanan zeytinyağları hediye edildi. Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu Müdürü Adem Sağlam, zeytinin ve zeytinyağının değerini bu güzel şekilde anlatan fabrika sahiplerine teşekkür ederek, düşünceli hediyeler için minnettarlığını dile getirdi.

Editör: Mustafa Özdemir