Seyrek, şekilsiz kaşların bazı işlemler sonucu daha koyu ve şekilli görünmesini sağlayan kaş laminasyonu uygulaması, uzun süre kalıcı olmasıyla da son zamanların en popüler kalıcı makyaj çeşitlerinden biri olmaya başlamıştır. Yüz şeklini ve çekiciliği belirleyen en önemli unsurlardan biri olan kaş, daha genç ve dinamik görünümün de adresi olabilmektedir.

6 ila 8 hafta kadar kalıcılık sağlayan kaş laminasyonu işlemi için öncelikle kaşlar doğal bir kaş şampuanıyla yıkanır. Bu sayede kaş ve çevresi kir ve makyajdan temizlenerek işlem için gerekli hijyen sağlanmış olur. Sonrasında kaşlara bir tür koruyucu olan primer uygulanarak bölgedeki yağlanma giderilir. Tüm bu işlemler, laminasyon için temel oluşturur. İstenilen kaş şekli için gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra özel bir yapıştırıcı sürülür ve kaşlar sabitlenerek şekil verilir. Kaş boyama işlemi de yapılacaksa bir süre bekledikten sonra şekillendirilmiş kaşlar doğal bir boyayla boyanarak renk verilir. Son olarak ise kaş alımı yapılarak işlem tamamlanır.

Bu işlem için kullanılan tüm ürünler doğal, yan etki barındırmayan bileşenlerle oluşturulmuş ürünlerdir. Kaşlarınızı şekillendirmek ve boyamak için günlük olarak kullanılan birçok kimyasalın aksine çok daha sağlıklı ve uğraştırıcı olmayan bir uygulama olduğu için birçok yönden avantajlıdır. Bu sayede her gün düzenli olarak kaşlarınızı eşitleme, hacimlendirme ya da boyama zorunluluğunuz ortadan kalkacağı için zamanınızı ve enerjinizi tüketmenize de gerek kalmayacaktır.