Karın ve göbek altında oluşan sarkmaları, diyet ve egzersiz gibi durumlar ile gideremeyen kişilere uygulanan tedavi yöntemleri karın germe ameliyatları olarak bilinmektedir. Karın ve göbek bölgesinde oluşan sarkmalar hamilelik sonrasında ve kilo alıp vermeye bağlı olarak meydana gelmektedir. Bu sarkmaları gidermek için estetik cerrahi operasyonlar uygulanmaktadır.

Karın bölgesindeki görünüm estetik açıdan nahoş bir görüntüdedir ve kişi bu görünümden kurtulmak için karın germe ameliyatlarına başvurmaktadır. Bu görünümden kurtulmak için karın germe ameliyatları kesin bir çözüm sunmaktadır. Bu operasyonlar ile birlikte gevşeyip sarkan karın derisi toplanmakta ve bölgede biriken fazla yağlar alınmaktadır. Bu tedavi ile kişilerin düz bir karna kavuşması amaçlanmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Karın germe ameliyatları iki şekilde yapılmaktadır. Bunlar;

 • Tam karın germe ameliyatı
 • Kısmi karın germe ameliyatı

Tam karın germe ameliyatı (Abdominoplasty), orta ve alt karın bölgesinde bulunan fazla yağların ve sarkıklıkların gerilerek sağlamlaştırılmasıdır. Karın bölgesinde çıkıntılı olan görünüm karın germe ameliyatı ile giderilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatında doktor tarafından detaylı bir muayene yapılmakta ve bu muayene sonrasında izlenecek yol belirlenmektedir. Karın germe ameliyatında öncelikle yapılan işlem, çizilen bölgede bulunan çatlak ve sarkık derinin alınmasıdır. Bu işlemden sonra göbek deliğinin üst tarafında kalan deri aşağı çekilerek gerdirilmektedir.

Karın germe ameliyatında sarkık derinin yanı sıra aşırı yağlanma durumları da görülmektedir. Fazla yağların giderilmesi için Liposuction yöntemleri gerçekleştirilmektedir. Bu tedavi sonrasında gevşemiş olan karın kasları sıkılaştırılmakta ve karın bölgesine sertlik kazandırılmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Sezaryen ile doğum yapan kişiler ve kilo alıp vermekten vücudu aşırı deformasyona uğramış kişilere karın germe ameliyatı uygulanmaktadır. Bu ameliyat, kronik rahatsızlıkları olmayan ve anestezi işlemine uygun hastalara yapılmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı?

 • Kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak
 • Vitamin hapları ve ağrı kesicileri tüketmekten kaçınmak
 • Sigara ve alkol kullanmamak
 • Kabızlığa yol açabilecek gıdalardan uzak durmak
 • Doktorun verdiği tavsiyelere uymak

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalı?

 • Doktorun verdiği ilaçları düzenli bir şekilde kullanmak
 • Ani hareketler yapmamak
 • Dar kıyafetler giymemek ve karın bölgesine gelebilecek darbelerden kaçınmak
 • Önerilen gıdaları tüketmek

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Karın germe ameliyatının iyileşme süreci kişiden kişiye ve birçok faktöre göre değişmektedir. Hastalar birkaç gün hastanede kalmakta ve gerekli bakımlardan sonra taburcu edilmektedir. Bir buçuk iki ay süre zarfında hastalar iyileşmekte ve normal yaşamlarına dönmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatı fiyatları kullanılan yöntemlere göre değişmektedir. Tam karın germe ve mini karın germe işlemindeki süreçler farklıdır ve bu durum fiyatlara da yansımaktadır. Karın germe ameliyatı için yapılacak tüm işlemler hesaba katılmakta ve fiyat belirlenmektedir.

https://www.ozanbalik.com/karin-germe-ameliyati/ bilgi için hemen tıklayın.