10-16 Mayıs arası Engelliler Haftasıdır. Engellilik insanlığın ortak çalışma konusu olduğundan, Engelliler Haftası yalnız ülkemizde değil, Birleşmiş Milletlere üye ülkelerde aynı tarihlerde kutlanır. Hafta boyunca engellilerin sorunları, topluma kazandırılmaları konularında yayınlar, toplantılar ve seminerler düzenlenir. Engellilere yardımcı olma bilinci aşılanmaya çalışılır. 

Engelliler Haftasında toplumsal duyarlılığı artırmak amacıyla Kapaklı Zeliha Keskinoğlu Özel Eğitim Uygulama Okulunun hazırlamış olduğu Programa İlçe Kaymakamı Sayın Sabit KAYA, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sayın Ali Galip KOCAMAN, Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Fatih FÜZÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman ERDEM ,İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sayın Ahmet KILINÇ, Belediye Meclis Üyeleri , Okul Müdürleri ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürleri katılmıştır.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Okul Müdürü Mustafa SONER’in açılış konuşmasıyla program başladı. SONER konuşmasında ’Asıl engel, engelli bir birey olmak değil, asıl engel engellilere ve onların yaşamlarına saygı duymayan ,onları görmezden gelenlerin zihinlerindeki engellerdir.’ dedi. 

Programda Selamlama Konuşması Yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman ERDEM;  İlçemiz genelinde Özel Eğitim Kurumlarının sayıları ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. ERDEM ‘’ Özel Eğitim öğrencileri ve öğretmenleri özeldir. Özel eğitim ayrı bir fedakârlık ve hassasiyet gerektirmektedir. Bu öğrencilerin yetiştirilmesinde emeği geçen siz saygıdeğer velilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum’’ dedi.

Programda Konuşan Akhisar Kaymakamı Sayın Sabit KAYA; Devletimizin maddi ve manevi olarak engelli vatandaşlarımızın yanında yer aldığını ve almaya devam edeceğini belirtti. Özel Eğitim öğrencilerinin yeryüzüne inmiş birer kanatsız melek olarak nitelendiren KAYA, ‘Toplumda engelli çocuklara yaklaşımda “Ne yapamadığını değil neler yapabileceğini görün” yaklaşımı temel alınmalıdır. ’dedi.

Programda Okulumuz öğrencilerinden Halit AVCI’nın “Dünya Engelliler Günü Sözleri” ni ve Ozan Doruk SARI’nın“Destek Olun Bize”  isimli şiiri okuması büyük alkış aldı.

-Programımıza Okulumuz öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan ritim grubunun gösterisi ve koro çalışmaları damga vurdu. İlçe  Kaymakamı Sayın Sabit KAYA, Program için okul idaresi, öğretmenleri ve öğrencilerine çok teşekkür ederek, Programı keyifle izlediğini, gerçekten emek verildiğini ve özellikle özel öğrencilerimizin bir şeyler yapabildiğini görmekten çok mutlu olduğunu ifade etti.

Programda ,farkındalığı oluşturmak ve engelli öğrencilerin neler yapabildiklerini göstermek amacıyla düzenlenen sportif yarışmalarda renkli görüntüler kaydedildi. 

 Program Pasta kesimi,öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi ve Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Fatih FÜZÜN’ün öğrencilerimize hediyelerini dağıtmasıyla sona erdi.