Akhisar Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi arkası Kadın Emeği ve Sanat Sokağı yeni yıla hazırlıklarını tamamladı. 21-31 Aralık tarihleri arasında 10.00-19.00 saatleri arası açık olacak, Kadın Emeği ve Sanat Sokağı Akhisarlıların doğal, sağlıklı yeni yıl hediyeleri almalarını sağlamak için planlandı.

Akhisar Kadın Derneği, Akhisar 8 Mart Kadın Derneği ve Akhisar Kadın Derneği Kooperatifi tarafından yeni yıla hazırlanan Kadın Emeği ve Sanat Sokağını Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Başkan yardımcıları Ahmet Tınazlı ve Ekrem Kayserili ziyaret etti.

Kadın Emeği ve Sanat Sokağının hazırlanmasıyla bilgi veren Akhisar Kadın Derneği yönetim kurulu üyesi Seda Nazlı Kaynar;”  Kadın Emeği Sanat Sokağında bulunan bileşenler Akhisar Belediyesinin himayesinde düzenliyor. 21 Aralık’tan 31 Aralık’a kadar saat 10.00 ile 19.00 arası bu sokakta bir Pazar ve festival havası oluşturup buraya bir hareket kazandırmak, kadın emeğini görünür kılmak, Akhisarlıların doğal, sağlıklı yeni yıl hediyeleri almalarını sağlamak için planlandı. Akhisarlıları sokağımıza bekliyoruz “dedi.

Kadın Emeği ve Sanat Sokağını ziyaret eden Belediye Başkanı Besim Dutlulu;” Burada gelir elde etmek isteyen, ailelerine destek olmak isteyen, tek başına yaşamak isteyen kadınlar için burada gelir elde ediyorsunuz. Kadın Kooperatifimiz, 8 Mart Kadın Derneğimiz ve Akhisar Kadın Derneğimiz ayrıca Akhisar Kadın Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile burada yüzlerce kadın buradan gelir elde edecek. 12 ay boyunca açık bir alan ama yılbaşı konsepti ile satış yapacaklar. Tüm Akhisarlıları kadınlarımıza destek olmaya çağırıyoruz” dedi.