"İZLANDA SOĞUKLARI GELİYOR"

Şubat ayı ile birlikte yurdun kar yağışının etkisi altına gireceğini söyleyen Çalışkan, "Şubat ayı çok bereketli başlıyor yoğun kar yağışı alacağız ancak dezavantajı İzlanda'dan gelen çok soğuk havanın etkisinde kalacağız. İzlanda'dan Türkiye'ye soğuk hava dalgası geliyor." dedi.
 

"KAR KALINLIĞI 100 SANTİMETREYE ULAŞACAK"

Doğu bölgelerde kar yağışının etkili olacağını söyleyen Çalışkan, "Doğu bölgelerde kar kalınlığının yer yer 100 santimetreye ulaşması öngörülüyor. Doğu bölgelerde 4 gün yoğun kar yağışları var zaman zaman Kayseri'de olacak Erzurum'dan Hakkari'ye kadar o bölge hatta kar kalınlığı 60-100 santimetreyi bulabilecek." dedi.

ANKARA VE İZMİR'DE KAR YAĞIŞI OLACAK MI?

Ankara ve farklı bölgelerde de sıcaklıkların düşeceğini söyleyen Çalışkan, "Pazartesi akşamı Ankara'da da Bolu ve Konya arasında da kar bekliyoruz. Kar gelecek Ankara'ya. 3 Şubat ile 8 Şubat arasında batı bölgelerde çok yoğun kar yağışları var. Buna Ankara, Bolu İç Ege dahil hatta İzmir'de de kar yağışı etkili olabilir. Fırtınayla tipi ile birlikte yapacak. Salı günü Bursa, Sakarya'nın yüksekleri ve Uludağ'a yoğun kar yağacak.
 

AKHİSAR'A NE ZAMAN KAR YAĞACAK?

Akhisar'da önümüzdeki 5 gün içinde kar yağışı beklenmiyor. Akhisar'ın yüksek kesimlerinde bazı Mahallelerine kad yağışı beklenirken, 7 Şubat günü merkeze de kar yağması bekleniyor. Akhisar bu hafta hava sıcaklıkları en düşük -2° en yüksek 10° olacak.