İYİ Parti Akhisar ilçe teşkilatının yeni başkanı belirlendi. Belediye meclis üyeliği için geçtiğimiz aylarda istifa eden partinin 3 yıldır başkanlığını sürdüren Halil Korkmaz’dan sonra Serdar Dibekalan’da sağlık sorunları nedeniyle görevi bırakmıştı. 

İYİ Parti ilçe yönetimi tarafından yapılan başkanlık seçiminde oy birliği ile yönetimde bulunan Mert Ali Kocacık yeni başkan oldu. 

Yeni ilçe başkanı Mert Ali Kocacık yaptığı açıklamalarda; "Öncelikle beni oy birliğiyle başkan seçen yönetim kurulumuza, her zaman bana destek olan eski başkanlarımıza ve üyelerimize teşekkür etmek istiyorum.

Önümüzde yerel seçimler var, İYİ Parti olarak, Akhisar’ımızda fark yaratacak, şehrimiz ve bizim için daha iyi olacak bir belediye yönetimi için aday görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde adayımızı açıklayacağız ve çalışmalarımızı hızlandıracağız. Şimdiye kadar çalışmalarımızda canla başla çalışan yönetim ekibimize, üyelerimize çok teşekkür ediyor, ülkemiz ve partimiz için çalışmaya kararlı, istekli diğer üyelerimizi de yerel seçim çalışmalarında aramızda görmek istiyoruz. 

İYİ partinin amacı kutuplaştıran değil toplayıcı siyaset yapmaktır. Ben de bu birleştirici yolu benimseyerek çalışacağım. Partimize gönül veren erkekler kadar bize her zaman destek olan eşlerimizi, annelerimizi, kardeşlerimizi yol arkadaşı olarak yanımızda görmek istiyoruz. Genel başkanı kadın olan bir partiye kadınlarla aynı yolda yan yana yürümek yakışır. 

Partimize üye olan, gönül veren gençlerimizi çalışmaya davet ediyorum. Gelin geleceğimizi birlikte inşa edelim. Saygılarımla" dedi.

Mert Ali KOCACIK kimdir:
Evli ve 1 erkek çocuk babası olan Mert Ali KOCACIK 35 yaşındadır. Aile firması olan Nalıncıoğlu Ayakkabı’da ve kendi firması Lita Gıda ve Tarım Ürünleri Ltd. Şti.’de görev almaktadır. İYİ Parti’de sırasıyla Ekonomi Politikaları Başkanı, Hukuk ve Adalet Başkanı ve Teşkilat Başkanı görevlerinde bulunmuştur. Lisans eğitimini  Anadolu Üniversitesi Uluslarası İlişkiler bölünde tamamlamıştır. Adnan Menderes Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Kamu Yönetimi dalında yüksek lisans yapmaktadır.

Editör: Mustafa Özdemir