31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde 81 il ve ilçelerinde kendi adayları ile katılacağı açıklanan İYİ Parti’de Akhisar Belediye Başkan adayının kim olacağı merak konusu oldu.

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Akhisar ilçe başkanı Mert Ali Kocacık’ın “potansiyel olarak 4 aday adayımız var bunlardan birinin aday olarak belirlenmesini bekliyoruz” açıklamaları İYİ Partili seçmenler tarafından ilgi uyandırmıştı.

1Cgy Cb 400X400
ASLI ÖZ 

İYİ Parti’nin Akhisar’daki kurucu ilçe başkanı olan aynı zamanda iki dönem Manisa’dan Milletvekili adayı olan Avukat Aslı Öz’ün Akhisar Belediye Başkan Adayı olabileceği kulislerde ve parti tabanında konuşuluyor. 

Whatsapp Image 2019 03 29 At 18.07.46
HASAN KİRAZOĞLU 

Öte yandan Akhisarlı iş insanı Hasan Kirazoğlu’nun da potansiyel aday olabileceği de iddia ediliyor. 

Parti kaynakları, son noktanın genel merkez tarafından konulacağını ve adayın resmi olarak ilan edilmesinin ardından seçim çalışmalarının hız kazanacağını belirtiyor. Aday belirleme sürecinin sonuçlanmasına yönelik beklentiler büyük olmakla birlikte, İYİ Parti'nin Akhisar’daki stratejik hamleleri ve seçim vaatleri de merakla beklenen konular arasında yer alıyor. İYİ Parti’nin bu seçimde hangi adayla yarışa katılacağı ve Akhisar’da hangi projelerle seçmenin karşısına çıkacağı, yakın zamanda yapılacak resmi açıklamalarla netlik kazanacak.