İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz’ın seçim raketine kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kurgu videoların yer aldığı bir karekod yapıştırıldı. İYİ Partili Eryılmaz, “Ne yaparsanız yapın İYİleri yolundan döndüremeyeceksiniz. Barışçıl bir seçim ortamı için bu kişilerin yakalanıp yargı önüne çıkarılmalarını bekliyoruz” dedi. 

14 Mayıs seçimlerinde son düzlüğe girilirken İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz’ın Akhisar’daki seçim raketi sabote edildi. 

Rakete, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kurgu videoların yer aldığı bir karekod yapıştırıldı.

“KAYBEDECEKLERİNİ BİLDİKLERİ İÇİN SALDIRIYORLAR”

İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz barışçıl bir seçim ortamı istediğimizi her fırsatta dile getirirken seçim raketlerimize yapılan bu saldırıyı büyük bir üzüntüyle karşılıyorum. Savaşa değil, seçime gidiyorum. Bu çirkin saldırıya halkımızın sandıkta en güzel şekilde cevap vereceğine olan inancım tamdır. Bizim itibarımızı ahlaksız siyaset anlayışınızla zedelemeye gücünüz yetmez. Kaybedeceklerini bildikleri için saldırıyorlar. 14 Mayıs’ta bu kirli siyasetten kurtulacağız. Sevgi, barış ve hoşgörü kazanacak. Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e desteklerinizi bekliyorum” dedi.