İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, AK Parti yöneticilerinin hayat pahalılığı üzerinden halkla dalga geçtiğini ifade ederek, “Milyonlarca liralarla oynayan ama vatandaşa patates soğanı reva görenlere sesleniyorum, bu seçimde dalga geçtiğiniz halka yenileceksiniz” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Sizler liderinizi ne soğana, ne patatese kurban etmezsiniz” açıklaması siyasetçiler ve kamuoyundan tepki toplamaya devam ediyor. 

İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz da, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına sert cevap verdi. 

“HALKI KUTUPLAŞTIRARAK HAYAT PAHALILIĞINI GİZLEMEYE ÇALIŞIYORLAR”

İYİ Partili Eryılmaz, “Meydanlara çıkıp utanmadan vatandaşları dinimiz ve bayrağımız üzerinden kutuplaştırmaya devam ediyorlar. AK Parti yöneticilerinin bu politikayı izlemesinin tek nedeni hayat pahalılığının üstünü kapatmaya çalışmalarıdır, ancak artık mızrak çuvala sığmıyor. Enflasyon gerçeği TÜİK’in makyajlı rakamlarıyla değiştirilemiyor. Milletimiz, ‘Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldık’ diyenlerin yalandan milliyetçi söylemlerine inanmıyor. Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı’nı sokak ortasında torbacılara vurdurtanların samimiyetine inanmıyor” dedi.

“TÜRK MİLLETİ SİZE UNUTAMAYACAĞINIZ BİR DERS VERECEK”

İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “Hatırlarsanız birkaç ay önce de milyonluk arabayla gezen, Manisa’ya uğramayan AK Parti’nin Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ‘gerekirse patates soğan yeriz’ demişti. Öyle bir düzen yarattılar ki, kendilerinden olmayan herkes fakirlikle boğuşuyor. 14 Mayıs’a sayılı günler kaldı. Sırf bir partiye üye olduğu için servet edinenlerden bu millet hesabı sandıkta soracak. Hayat pahalılığına, patates soğana, dalga geçtiğiniz bu halka yenileceksiniz”