Akhisar’da geçtiğimiz Temmuz ayında SMA Tip 1 rahatsızlığı olduğu ortaya çıkan 6.5 aylık Ebrar Aktürk’ün ailesi, 20 gündür SMA ilacı için yardım kampanyasını devam ettiriyor. 

İYİ Parti Akhisar Kadın Politikaları Başkanlığı tarafından parti içinde toplanan yardımlar ise minik Ebrar’ın babası Mehmet Aktürk’e ulaştırıldı. Akhisar Öğretmen evinde baba Mehmet Aktürk ile bir araya gelen, İYİ Parti Akhisar Kadın Politikaları başkanı Gülse Soylu; “Bizler Ebrar bebeğimiz için başlatılan yardım kampanyasına parti olarak destekte bulunduk. Bu kampanya için elimizden gelen tüm desteği vermeye devam edeceğiz. Kampanyanın sadece yerelde değil genele de yayılması gerekiyor. Bu yüzden büyük küçük herkesin bu desteği vermesini istiyoruz” dedi.

Ebrar bebeğin babası Mehmet Aktürk; “Bebeğimiz için yaklaşık 20 günden bu yana yardım kampanyasını sürdürüyoruz. Valilikten aldığımız onay ile hesap numarası açtık. Vatandaşlarımızdan Allah razı olsun desteklerini esirgemiyorlar. Fakat bu ilaç için 1.82 milyon dolar gerekiyor. Kampanyamız şuanda yüzde 2’ye ulaştı. Bugün de burada İYİ Parti Kadın Politikaları üyelerine destekleri için çok teşekkür ediyorum. Ebrar’ımız için herkesten destek bekliyoruz” dedi.

Ziyarete İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı Gülse Soylu, üyeler Ebru Çelik, Nuran Üçerler, Zahide Korkmaz ve İlknur Durmaz katıldı.