İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Mert Ali Kocacık, Eski Ülkü Ocakları Başkanı ve akademisyen Şehit Doç. Dr. Sinan Ateş'in suikastının birinci yıldönümü dolayısıyla bir anma programı düzenledi. Programda, geçtiğimiz günlerde Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan 12 askerimizin de anıldığı belirtildi.

Başkan Kocacık, “Bugün, şehit kardeşimiz Sinan Ateş’i anmak ve onun şehadetinin yıl dönümünde onu rahmetle anıyoruz. Aynı zamanda, terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 12 kahraman askerimizin acısı da yüreklerimizde tazeliğini koruyor. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyoruz” dedi.

30 Aralık 2022 tarihinde Ankara'da gerçekleşen suikastte hayatını kaybeden Sinan Ateş’in suikastının faillerinin hala bulunamamış olmasının vurgulandığı etkinlikte, Kocacık, “Bir yıl geçmesine rağmen suikastin failleri hala serbest. Türk Milliyetçiliğine gönül vermiş genç bir değerimizi kaybettik. Bu suikastın arkasındaki tüm gerçeklerin açığa çıkarılması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı, şehit Doç. Dr. Sinan Ateş’in ailesine ve yakınlarına verdikleri sözün arkasında olduklarını ve olayın aydınlatılana kadar susmayacaklarını belirtti. Kocacık, “Şehit Sinan Ateş suikasti failleri bulunana ve cezalarını çekene kadar bu olayı unutturmayacağız. Türk milliyetçileri yalnız değil, yanlarında İYİ Parti var. Sinan Ateş suikasti aydınlatılasıya kadar susmayacağız” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte, Meclis Danışmanı Ayşe Ateş ve iki evladına desteklerinin devam edeceği de vurgulandı. İYİ Parti Akhisar İlçe Teşkilatı, etkinlik boyunca şehitlerin ruhlarına dua ederek, terörle mücadelede birlik ve beraberlik mesajları verdi. Etkinlik, katılımcıların duygusal anlar yaşadığı bir atmosferde gerçekleşti.