MASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Ahmetli ilçesinde görev yapan personele bir sunum yaptı. Akbaş sunumda, Manisa’da diğer Büyükşehir’lerdeki gibi içme suyu barajı olmadığını belirterek, ilin içme suyu gereksiniminin yeraltı su kaynaklarıyla karşılandığının altını çizdi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Ahmetli ilçesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Akbaş, ziyaretinde Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ birim amirlerine yönelik bir sunum yaptı. Akbaş, Manisa’da içme suyu ihtiyacının yüzde 98’inin yeraltı sularından karşılandığını ve bu nedenle İdarenin elektrik giderlerinin çok yüksek olduğunu söyledi. Manisa’da içme suyu barajı olmadığını ifade eden Akbaş, il genelinde yeraltı su kaynaklarıyla içme suyu ihtiyacının karşılandığını anlattı.

“İçme suyu ihtiyacımızın yüzde 98’ini yeraltı suları ile karşılıyoruz”

Manisa’da içme suyu barajı olmadığını anlatan Akbaş, “İçme suyu ihtiyacımızın yüzde 98’ini yeraltı suları ile karşılıyoruz. Yüzey suları da ilimizde yok denecek kadar az. Vatandaşlarımızla birebir görüşen personelimize de bilgilendirmede bulunuyoruz. Sunumlarımıza diğer ilçelerimizle devam edeceğiz” dedi.