Ak Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, Cumhuriyet tarihinin en büyük Sosyal Konut Projesi’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandığını belirterek, “81 ili kapsayan projede Manisa’mıza 4 bin 100 konut yapılacak. Proje kapsamında Ahmetli 78, Demirci 140, Gördes 100, Salihli 180, Akhisar267, Alaşehir 240, Kırkağaç 230, Kula 500, Saruhanlı 100, Soma 100, Şehzadeler 1415, Yunusemre750 konut yapılacak.

Ak Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve her geçen gün üzerine katarak ilerleyen proje için vatandaşlarımızın mutluluğu bizleri de fazlasıyla mutlu ediyor. Türkiye ve Manisa bu projenin için ilk temelin atılacağı günü bekliyor, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı gibi, Türkiye’nin en büyük sosyal konut projesinde başvurular 14 Eylül’de başladı ve şu ana kadar aldığımız veriler ve vatandaşımızın ilgilisi ne kadar doğru bir adım atıldığının göstergesi. Ekim ayı sonuna kadar sürecek, başvurular Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren dev projeyle ekonomiye ilişkin hareketlilik daha da artmış olacak”dedi. 

EKİM’DE İLK KAZMA VURULUYOR 

Başvuru sayısının şu ana kadar 5 milyon olduğunu belirten Hızlı”  Toplam 4100 konutun yapılacağı Manisa’da 12 ilçede başvurular üst seviyede. TOKİ’nin yapacağı Türkiye genelinde 250 bin konut, Manisa’mızda altyapılı konut arsası ve yapılacak iş yeri için özel kontenjanlar ayrıldı. Cumhurbaşkanımızın açıklaması ile Ekim ayı sonunda ilk kazma Manisa’mızda vurulacak. Gençler, emekliler, şehit yakınları, gaziler ve engelliler bu projeden öncelikli olarak faydalanacak. Projenin duyulduğu günden bu yana başvuru sayısı toplam 5 milyon.  Dar gelirli vatandaşlara yönelik olacak konut projesiyle 81 ilde inşa edilecek konutlara kira öder gibi taksitlerle sahip olunabilecek. Hane halkının gelir dengesini bozmayacak cüzi miktardaki taksitlerle ucuza ev sahibi olunacak. Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamaya hazırlanırken büyük Türkiye’yi yeniden inşaa eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.