17-19 Kasım tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi iki Akhisarlı şampiyon Ayşe Begüm Onbaşı ve Nil Deniz Bal temsil edecek.

İki Akhisarlı sporcu Ayşe Begüm Onbaşı ve Nil Deniz Bal, 17-19 Kasım tarihlerinde Antalya’da yapılacak Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’nda tek kadınlar kategorisinde altın madalyaya ulaşmak, gruplar kategorisinde madalya kazanmak için çalışacaklar.

23 yaşındaki Ayşe Begüm Onbaşı 2021 yılında Bakü’de düzenlenen 16. Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda Büyük Kadınlar kategorisinde dünya şampiyonluğu elde etmişti.

20 yaşındaki Nil Deniz Bal ise İstanbul’da düzenlenen Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonasında Tek Kadınlar Büyükler kategorisinde birinci olmuştu.

Türkiye Cimnastik Federasyonundan yapılan açıklamada, şampiyonaların 19-23 Nisan ile 17-19 Kasım 2023'te Antalya'da düzenleneceği belirtilerek, "Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında cimnastiğin kalbi Türkiye'de atacak. Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye bir uluslararası organizasyona daha ev sahipliği yapacak. Daha önce Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapma hakkı kazanan Antalya'da aynı yıl Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası da düzenlenecek." ifadelerine yer verildi.

Şampiyona tarihleri şu şekilde:

19-23 Nisan 2023: Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası

17-19 Kasım 2023: Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası