2003 yılında Akhisar Beşiktaşlılar derneğini arkadaşları ile kuran doktor uğur halaza, Beşiktaş yönetiminden derneğin fesih edildiğini öğrenince tekrar kolları sıvayıp bu kez 1903 Akhisar Beşiktaşlılar derneğini kurdu.

Doktor Uğur Halaza yeni derneğin kuruluşu için yaptığı basın toplantısında, “Üzgünüz üyesi olduğumuz derneğin fesih edildiğini Beşiktaş yönetiminde örendik. Hemen arkadaşlarla bir araya gelerek 20 yıl önce olduğu gibi, görevde olduğumuz günlerdeki heyecan içerisinde tüm işlemleri tamamlayarak kamu oyuna açıklama yapmayı bir görev edindik.” 

20 yıl önce kurdukları Beşiktaşlılar derneğinden sonra, Fenerbahçeliler ve Galatasaraylılar da Akhisar’da dernek kurduklarını, yeni yönetim kurulu üyelerini tek tek tanıtan uğur halaza, “Bu derneğe emeği geçmiş olduğumuz halde yapılan olağan ve olağanüstü konglerden bile haberimiz olmadı. Biz tekrar eski başarılı günleri tekrar yaşatmak için, Beşiktaş bayrağını tekrar Akhisar’da dalgalandırmak istiyoruz. Beşiktaş’a gönül vermiş insanları yeniden bir araya getirmek için 1903 Akhisar Beşiktaşlılar derneğini kurduk.” dedi.

1903 Akhisar Beşiktaşlılar derneğinin  kurucu başkan Uğur Halaza’nın yeni yönetim kurulunda şu üyeler bulunuyor. İsmail Öktem (emekli), Halit Şerifoğlu (çiftçi), Hakan Önaydın (bankacı), Ziya Arel (eczacı), Umut Güneş (devlet memuru), Coşkun Aslan Kurt (eczacı), Ozan Silici (mali müşavir), Gökhan Okur (sigortacı), Hamit Nejat Yılmaz (nörolog doktor), Coşkun Mut (eczacı).
 

Editör: Mustafa Özdemir