Akhisar’da faaliyet gösteren Toprak Zeytincilik San. Tic. Ltd. Şti. sofralık zeytin ihracatında Ege Bölge üçüncüsü, Türkiye beşincisi olarak Akhisar Zeytinini ön plana çıkardı.

Türk zeytincilik sektörünün tarihi bir sezon yaşadığına değinen Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Başkanı Davut Er, “Türkiye, 2022/23 sezonunda 735 bin tonluk sofralık zeytin rekoltesiyle dünya birincisi olurken, zeytinyağında 421 bin ton rekolteyle dünya ikinciliği konumuna yükseldi. Zeytinyağı ihracatımızda ABD’den sonra Türkiye’nin en büyük ihraç pazarı olan İspanya’da çok başarılı bir heyet geçirdik.  Dünya zeytinyağı rekoltesinin yüzde 50’den fazlasını tek başına karşılayan İspanya’ya Ticaret Bakanlığımızın koordinasyonu ile 22 firmamızla 27 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonu düzenledik. 120’den fazla ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi” dedi.

Toprak Zeytin Ltd Şti ; 2013 yılında Manisa’nın Akhisar ilçesinde sofralık zeytin üretimi amacıyla kurulmuştur. Bugün 12.500 m2 kapalı alan 7.000 m2 açık alana sahip olan tesisimizde  yeşil ve siyah zeytin üretimi yapılmaktadır. Üretimlerimizi “Yağmur” markası ile Türk Gıda Kodeksi sofralık zeytin tebliğine uygun olarak ve aynı zamanda TSE, ISO 22000, HACCP ve HELAL standartlarına uyumlu modern tesisimizde özenle işliyoruz.

Faaliyet alanlarımız; siyah ve yeşil zeytin üretimi, zeytin depolama, işleme ve paketlemedir. Yıllık zeytin işleme ve üretim kapasitemiz 25.000 ton’dur. Üretimini gerçekleştirmek için bölgede birçok kişiye iş imkanı sağlamaktadır. Yönetim ve üretim fonksiyonlarının etkin, verimli ve müşteri odaklı çalışmasını sağlamak üzere kurulmuş olan kalite yönetim sistemimiz, firma çalışanlarının da katılımı ve yönetimin de desteği ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Faaliyet gösterdiği her çalışma ortamında çevreyi, sürekli iyileştirme ve sürdürülebilir kalkınma kapsamında korumayı hedefleyerek, geri kazanım olanağı olan çevre dostu malzemeleri kullanmayı ve bunların geri kazanımını sağlayacak araştırma, iyileştirme ve uygulamaları yürütmeyi, eğitim ve iletişim ile tedarikçilerimiz dahil tüm çalışanlarımızda da çevre bilinci oluşturmayı bir sosyal sorumluluk olarak görmektedir.