Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Hızır Şenol, Yeniden Refah Partisi Manisa Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.

Çınardibi Kafe’de düzenlenen aday adaylığı tanıtım töreninde konuşan Yeniden Refah Partisi Manisa Milletvekili Aday Adayı Hızır Şenol, göreve geldikleri 2 yıl kadar kısa bir sürede 400’den fazla üye oluşturduklarını imkansızlıklar içerisinde bu kutlu davayı sürdüreceklerini kaydetti.

Program depremde hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Sunuculuğunu Ozan Oktav’ın yaptığı tanıtım programında Yeniden Refah Partisi Manisa Milletvekili Aday Adayı Hızır Şenol konuşmasında, “Göreve geldiğimiz yaklaşık 2 sene gibi bir zaman zarfında çok büyük işler başarmış, büyük işlere imza atmış bulunmaktayız. Mesela 400’den fazla ıslak imzalı üye formu oluşturmuş, kentimiz için tarım, teknoloji, eğitim, sanayi, istihdam ve kültürel alanda muhtelif toplam 42 projeye imza atmış ve dosyalamak suretiyle, faaliyete hazır hale getirmiş bulunmaktayız.

74 mahalle başkanı, sandık baş müşahitleri atamalarını her türlü imkansızlıklara rağmen, her türlü engellere rağmen, her türlü yokluk içinde atamasını yapmış bulunmaktayız.

Tabi bu başarının asıl kahramanları aranızda bulunan ilçe yönetimindeki görünmez kahramanlarımızdır. Ben huzurlarınızda kendilerine bir kez daha teşekkür etmek istiyor, rabbime bizlere böyle bir gönül bağını nasip ettiği için, sizler gibi halis niyetli yol arkadaşları nasip ettiği için hamd ediyorum.

Bu kadar imkansızlıklar içerisinde nasıl mücadele veriyorsunuz. Diyenlere şu örnekleri veriyorum. Biz biliyoruz ki Kürşad, Çin esaretinden kurtulmak için 40 kişi ile o kutlu baş kaldırıyı gerçekleştirdiğinde aynı imkansızlıklardaydı.

Orta Asya’dan Anadolu’ya bir yumruk darbesiyle gelen Alparslan ‘da aynı kimsesizlikteydi. Gemileri karadan yürütmek suretiyle le tüftehannel……. Hadisine nail olarak zamanın süper gücü bizansı surlar altında bırakan fatih de aynı imkansızlıklar içindeydi.

Ama o yılmadı vaz geçmedi ‘’ İstanbul ya sen beni alırsın ya ben seni dedi. Kocatepe’den umudu tükenmiş bir millete son defa haykıran gazi Mustafa Kemal’de aynı kadere matuf değil miydi.

Rahmetli Erbakan hocamızla 1969 yılında başlayan ve bugün muhterem genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan bey ile devam eden milli görüş; Amerika’ya selam durmak, Fransa’ya göz kırpmak, İsrail’den müsaade istemek, İngiltere’yi arkamıza almak değil, 1000 yılı aşkın süre bu topraklarda nizamı alem için at koşturan şanlı atalarımızın torunları olan bu aziz milleti arkamıza alarak, küresel dünyanın tüm kan emici zalimlerine karşı küllerinden doğarak hodri meydan hodri meydan hodri meydan diyebilmektir.

Milli görüş; elektriğe zam, doğal gaza zam, benzine zam, gübreye zam, şekere zam, pirince zam değil emekli maaşına zam, asgari ücrete zam, memura zam, çiftçiye zam demektir.

Milli görüş; sen siyahsın, sen beyazsın, sen inançlısın sen inançsızsın diye ayırt etmeden “yaradılanı yaradandan ötürü” sevebilmektir.

Milli görüş; yandaşa ayrı vatandaşa ayrı hizmet etmek değil , vergi borcu için çiftçinin gırtlağına çökmek değil, imtiyazlının borcunu silmek değil Türkiye beşten büyüktür diyebilmektir” dedi.

Program sonunda Global İş Adamları Federasyonu Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nizamettin Kartal’da söz alarak 28.Dönem Manisa Milletvekili Aday Adayı Hızır Şenol’a kutlu davasında sonuna kadar desteklediğini ifade etti.