Hilaliye Kur’an Kursları 46. Hafızlık İcazet Merasimini yaptı. Manisa Akhisar’da bulunan Hilaliye Erkek ve Kız Kur’an Kursların da hafızlığını tamamlayan 75 Erkek, 36 Kız; toplam 121 hafızın icazet merasimi 24.09.2023 Pazar günü Hilaliye Külliyesi Şahin Hoca camiinde yapıldı.

Hilaliye Külliyesi Şahin Hoca Camiinde Erkam Radyo program yapımcısı Selahaddin KOCAASLAN’ın sunumu ile başlayan Erkek Kur’an Kursu hafızlık icazet merasiminde; Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir DİNÇ, Manisa Milletvekili Ahmet Mücahit ARINÇ, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet UĞURELLİ, ,Manisa İl Müftüsü Şükrü KABUKÇU,Kırklareli İl Müftüsü Yusuf EVİŞ,Kocaeli İl Müftüsü Sinan CİHAN,Tekirdağ İl Müftüsü  Mustafa SOYKÖK,Manisa Eğitim Merkezi Müdürü Vehbi ÖZKAR,Uşak İl Müftü Yardımcısı Yusuf SAVRAN,Akhisar İlçe Müftüsü Muhammet SALMAN,   Soma, Saruhanlı, Şehzadeler, Kula, Yunus Emre ilçe Müftüleri Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM katıldılar.

46.Hilaliye Hafızlık İcazet Programında ülkemizin güzel sesli hafızları Kur’an tilavetinde bulundu.

Mezun olan hafız öğrencilerin de Kur’an okuduğu program, Reisü’l Kurra Mustafa DEMİRKAN hoca efendinin duasıyla sona erdi.
Aynı saatlerde Hilaliye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda Hilaliye Kız Kur’an Kursu Hafızlık İcazet Programı yapıldı.
Geleneksel hale gelen Hilaliye Kur’an Kursları hafızlık icazet programına çevre il ve ilçelerden daire amirleri, mezun öğrenciler, öğrenci velileri ve Kur’an sevdalılarından oluşan çok sayıda vatandaşımız iştirak etti. Hafızlar için bir bayram gününü andıran merasim sonunda katılanlara yemek ikramında bulunuldu.