Türkiye Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Güral, 29 Ocak’ta yapılacak Akhisar Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi seçimli genel kurulunda başkanlığa adaylığını açıkladı.

Akhisar Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkan Adayı Mustafa Güral ve yönetim kurulu listesindeki Emin Akarsu, Akın Kara, Yunus Akdeniz, Hülya Atak, Ali Aslan, Ebru Çelik, Mahmut Akgüç ve Cemile Çeneli’ açıkladı.

Saat 20.30’da Lokanta Borsa’da basın açıklaması yapan Mustafa Güral, Akhisar Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi seçimli genel kurulunda adaylığını açıkladı. Mustafa Güral, basın açıklamasında şunlar söyledi. Güral;” Değerli Akhisarlılar Çok Kıymetli Esnaf ve Sanatkarlarımız, öncelikle tüm Esnaf ve Sanatkarlarımıza bol bereketli hayırlı işler dilerim.

1982 yılında Akhisar’ımızın Efendi Mahallesinde doğdum. İlkokulu Gazi İlköğretim Okulunda , Orta Okulu Akhisar Ortaokulunda, Liseyi Endüstri Meslek Lisesinde tamamladıktan sonra, baba mesleğim olan Pazarcılık mesleğine başlayarak, 1999 yılında vergi ve oda kaydımı açtırarak 23 yıldır aktif bir şekilde Akhisarlılara hizmet etmekteyim. 2014 yılında Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odamızın Olağan Genel Kuruluna aday olarak Pazarcı Esnaflarımızın teveccühünü alarak 23 Şubat 2014 tarihinde Oda Başkanlığına seçilmiş bulunmaktayım. 10 Ocak 2018 yılında Odamızın Genel Kurulunda 2. Kez, 26 Ocak 2022 tarihinde 3. Kez Esnaflarımızın büyük çoğunluğunu alarak 3. Dönem Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odamızın başkanlık görevini halen yürütmekteyim. 2014 yılında göreve geldikten sonra ilk 4 yıllık süreçte çok başarılı işler yaptığımızdan dolayı Türkiye genelinde bulunan 101 Pazarcılar Odamızın içerisinde aktif bir rol oynayarak Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanımız Sayın Ali Karaca’nın takdirini alarak 7 Haziran 2018 tarihinde mevcut Genel Başkanımızın takdirleriyle ve Türkiye

Genelinde bulunan Pazarcılar Odası Başkan ve Yöneticilerinin oylarının çoğunluğunu

alarak Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonumuzun Yönetim

Kurulu Üyeliğine seçildim. 3 Haziran 2022 tarihinde Türkiye genelinde 81 ilin içerisinde ilçe olmamıza rağmen başarılı çalışmalarımızın sonucunda Listede 3. Sıraya girerek yeniden Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilerek Akhisar’ımızı Türkiye genelinde en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyoruz.

Akhisar Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifimizin seçimli Genel Kurulunun Ocak ayı sonunda yapılacağı bilgisini dışarıdan öğrenerek, Çalışmalara başladım. Buradan üzülerek söylemekteyim mevcut başkan Sayın Hasan Genli ve Yönetim Kurulu Üyeleri her seçimde yaptıkları gibi bu seçimde de seçim tarihini açıklayamamaktadırlar. Her dönem baskın seçim yaparak karşı adayların çalışmalarını engellemek amaçlı seçim tarihlerini gizlemektedirler. Bu sebepten dolayı bugüne kadar aday olan adaylarımız Kooperatifimiz ortaklarına kısa bir süre kaldığından dolayı irtibata geçemediğinden ve kendilerini anlatamadıklarından dolayı maalesef seçimin sonucu hep hüsranla biterek sanki zafer kazanmışçasına seçim sonucu naraları atarak Hasan Genli ve ekibi yıllardır bu kurumun başından gitmemektedirler. Ancak, korkunun ecele faydası yoktur. Kooperatifimizin başında Başkanlık yapan mevcut başkanımız Sayın Hasan Genli gördüğümüz kadarıyla basın mensuplarının karşısında kendi yazdığı Basın Metinini okuyamamaktadır, yanındaki yöneticilerinin katkılarıyla metni okumaya çalışması bizi derinden üzmüştür. Elbette Yaşlılık bir hastalık değildir. Hepimiz yaşlanacağız bizlerde

zamanı geldiğinde gözümüz görmeyecek, kulaklarımız duymayacak ellerimiz titreyecek, ama bu yaşa geldiğimizde bu koltukları bu makamları kendiliğimizden bırakmasını bilmeliyiz.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bu vesile ile anıyor ruhu şad olsun diyoruz. Bize bu Cennet vatanı bırakan Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk gençliğe hitabesinde, “Ey Türk Gençliği Birinci Vazifen Türk İstiklalini Türk Cumhuriyetini İlelebet Muhafaza Ve Müdafaa Etmektir” demekteyken Atatürk’ün gençlere emanet ettiği ülkemizi maalesef bu Kooperatiflerin Türkiye genelinde yaş ortalaması 75 ve 80 olan Başkanlarımız yönetmeye çalışmaktadır. Bu güne kadar mağdur olmadığı halde mağduriyeti yaşatarak bu koltukta kalmayı başarmıştır. Mağduriyet yaşatmak halkın gözünde başarıya giden yollardan bir tanesidir. Her seçim döneminde son dönemim diyerek siz çok değerli esnaf sanatkârlarımızın oylarını alarak seçildikten sonrada son dönemim kelimesini unutan Sayın Başkan yine bu söylemle mağduru oynamaktadır.

Ancak bu kez inanıyoruz ki Esnaf ve Sanatkârımız artık dur diyecek, Genç Arkadaşlara yani Bizlere inanarak Akhisar Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifimizin Yönetme Hakkını bizlere vereceğinden hiçbir şüphemiz yoktur. Akhisar Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifimizin Çok Değerli Ortakları Sizden ricamız 29 Ocak 2023 tarihinde yapılacak olan seçimli Genel Kurula katılmanız ve kullanacak olduğunuz oyları lütfen sizden ricamız genç kardeşiniz olarak tüm oylarınıza talibim. Yapılacak olan Genel kurulda resmi adaylığımı şu an itibariyle açıklıyorum. Yönetim Kurulumuzla Akhisar’ımızın birbirinden değerli birbirinden kıymetli Esnaflarımızdan oluşan Yol Arkadaşlarımızla birlikte sizlere hizmet etmek için yola çıkıyoruz. Bu güne kadar Mustafa Güral’a inanan, güvenen hiç kimseyi mahcup etmedim. Yüzlerini kara çıkarmadım. Sizlerin de kesinlikle yüzlerinizi kara çıkartmayacağımı güveninizi kırmayacağıma söz veriyorum. siz çok değerli esnaf ve sanatkarlarımızın şimdiden desteklerinizi bekliyor selam ve saygılarımı iletiyorum. Kamuoyuna saygıyla duyulur” dedi.